Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Svatováclavský dukát - 100 LET, zlatá pamětní medaile, Proof
Svatováclavský dukát - 100 LET, zlatá pamětní medaile, Proof Svatováclavský dukát - 100 LET, zlatá pamětní medaile, Proof Svatováclavský dukát - 100 LET, zlatá pamětní medaile, Proof

Svatováclavský dukát - 100 LET, zlatá pamětní medaile, Proof

Jedinečná pamětní ražba oslavující sté výročí první ražby Svatováclavského dukátu

Skladem
3 290 Kč
 • Ryzí zlato 999/1000
 • Kvalita ražby Proof
 • Umělecký unikát tradiční Bohemia mincovny
 • 1923 exemplářů pro celý svět 
 • Elegantní box s certifikátem původu

Detailní popis

Unikátní pamětní ražba o hmotnosti 0,5 g čistého zlata oslavující sté výročí první ražby Svatováclavského dukátu. Tato jedinečná pamětní ražba od české Bohemia mincovny je striktně limitovaná na pouhých 1923 ks pro celý svět. Pamětní medaile o průměru 13,92 mm je dodávána v luxusním sběratelském boxu společně s číslovaným certifikátem původu, jež potvrzuje její původ a pravost. Ryzost pravého kovu byla fyzicky zkontrolována českým Puncovním úřadem. Pamětní ražbu s tímto hrdým motivem můžete exkluzivně získat jen u nás ve společnosti Moje mincovna CZ. Jsme výhradním distributorem tradiční české mincovní značky Bohemia mincovna.

Mladé, jen pár let existující Československo, mělo v čele ministerstva financí Aloise Rašína, politika, ekonoma a tak trochu radikála. Rašínovi se podařilo provést nezbytnou, ale náročnou měnovou odluku od Rakouska-Uherska a vytvořit novou československou měnu. Poválečná Evropa se potýkala s propadem mezd a obřím nárůstem cen. Jak v Evropě, tak i samotném Československu převládl názor, že důvěru občanů ve vlastní měnu posílí návrat ke krytí hodnoty peněz zlatem. Rašín chtěl povzbudit sebevědomí národa prostřednictvím hmatatelného symbolu. Přišel proto s originálním nápadem ražby zlatých československých dukátů. Nová mince měla být součástí měnového systému, ale bez nominální hodnoty. Dukát měl sloužit k ukládání úspor Čechoslováků do zlata a tím přispět k tvorbě státního zlatého pokladu. „Důležitý jest tu efekt psychologický. Nový stát bude úplně hotov teprve tehdy, až bude mít zlatou minci svou,“ tvrdil tehdy Alois Rašín. Ministr financí se pustil do pro něho osobně radostné práce na zlatém českém dukátu. Prosadil nutné zákony a vyhlásil uměleckou soutěž. Rašín měl jasnou představu, že mince musí nést vyobrazení svatého Václava, věčného vládce země, a s ním i motto „Nedej zahynouti nám ni budoucím“. Proto se pro novou zlatou minci vžilo mnohem známější označení Svatováclavský dukát. Odborná porota vybírala z mnoha desítek návrhů, mezi nimiž nakonec uspělo dílo akademického sochaře Otakara Španiela a profesora Jaroslava Bendy

Specifikace

Rok 2023
Nominální hodnota Symbolická nominální hodnota 20 Tolar Čechie
Limitace 1923 ks
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 0,5 g
Průměr 13,92 mm
Kvalita Proof
Mincovna Bohemia Mincovna
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit