Telefonické objednávky 226 523 096

Detail produktu

Korunovace Karla IV. českým králem byla jednou z nejzásadnějších událostí nejen v životě Karla IV., ale zároven i v dějinách Českého království, pro které znamenala začátek jednoho z nejskvělejších období.

Pamětní cihlička ražená do 1/100 unce ryzího zlata 999,9/100 v nejvyšší numismatické kvalitě Proof na svém averzu zobrazuje vrcholný moment korunovačního obřadu, kdy pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic vkládá korunu svatého Václava na hlavu Karla IV., jako symbol moci, práv i povinností.

Obřad proběhl 2. září 1347 v přestavované katedrále sv. Víta na Pražském hradě a Karel IV. se tak stal králem svého milovaného Českého království.

Rubová strana cihličky pak nese originální emblém – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 20 TOLAR ČECHIE.

Pamětní cihlička Karel IV. - Korunovace otevírá exkluzivní kolekci Život Karla IV. Objednáním pamětní cihličky Karel IV. - Korunovace si otevíráte fascinující kolekci Život Karla IV. Další pamětní cihličky z kolekce obdržíte cca v měsíčním intervalu každou za cenu 1990 Kč + 129 Kč poštovné a balné. Kolekce nyní obsahuje 24 kusů mincí, může se ale v budoucnu rozšiřovat. Více informací o kolekci najdete zde. Podmínky objednávky si můžete přečíst zde.

Technické údaje

Limitace 1500 kompletních kolekcí
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 0,31 g (1/100 oz)
Průměr 15,2 x 8,6 x 0,11 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Mincovna Bohemia Mint
Certifikát pravosti Ano

Informace o kolekci

Pamětní cihličky z čistého zlata v jedinečné sbírce Karel IV. připomínají nejdůležitější momenty života císaře a krále Karla IV. Významné stavby, za jejichž vznikem stál, ale i osobnosti, které zásadně ovlivnily jeho život a určili jeho směřování na nejvyšší světský post tehdejší Evropy. Kolekce cihliček z ryzího zlata vzdává hold zlatému věku našich dějin. Rubová strana cihliček pak nese společný motiv – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 20 TOLAR ČECHIE.

Pamětní zlaté cihličky v kolekci jsou:

  • raženy do ryzího zlata 999,9/1000,
  • v nejvyšší numismatické kvalitě Proof,
  • přísně limitovány počtem 1500 kolekcí,
  • exkluzivně vydávány ryze českou Bohemia mincovnou.


Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA:

  • elegantní sběratelské album se třetí cihličkou sbírky pro důstojné uložení Vašich numismatů,
  • certifikát autentičnosti zaručující pravost, původ a technické specifikace každé cihličky,
  • zajímavé informace a příběh spojený s motivem cihličky na druhé straně certifikátu,
  • průvodní dopis ke každé cihličce.
Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV. Život Karla IV.
Život Karla IV.

Podmínky objednání

ANO, objednávám si první pamětní cihličku Karel IV. – Korunovace z kolekce Život Karla IV., která ke dni odeslání objednávky obsahuje 24 ražeb, za cenu 1990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné; v případě, že při objednávce zvolím platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Spolu s tím si objednávám celou kolekci cihliček Život Karla IV., kdy budu jednotlivé cihličky dostávat přibližně jednou měsíčně za cenu 1990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Beru na vědomí, že u každé z těchto cihliček můžu odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od doručení cihličky. Stejně tak mohu odběr Život Karla IV. kdykoliv ukončit. Oboje můžu učinit písemně, telefonicky nebo e-mailem prohlášením vůči společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. Nabídka Moje mincovna CZ s.r.o. je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání zásob. Objednávku může učinit pouze osoba starší 18 let.

Odesláním objednávky potvrzuji, že jsem se seznámil s obchodními podmínkami společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. dostupnými zde, rozumím jim, souhlasím s nimi a zavazuji se jimi řídit.