Telefonické objednávky 844 911 911

Detail produktu

Pamětní mince z pravého zlata 585/1000 na svém averzu nese repliku vyobrazení Karla IV. jako římského císaře ze zlaté pečeti Zlaté buly Karla IV., nejdůležitějšího středověkého ústavního dokumentu Svaté říše římské. 

Karel IV. je jednou z nejvýznamnějších osobností českých dějin. Učinil mnoho pro své milované České království a po právu mu náleží přízvisko Otec vlasti. Pro svou korunovaci českým králem roku 1347 nechal zhotovit Svatováclavskou korunu, neuvěřitelné umělecké dílo plné středověké symboliky. V roce 1356 vydal Zlatou bulu, jež potvrzovala a dále rozšiřovala výjimečné a nezávislé postavení českého krále a českého státu v rámci říše ustanovené již roku 1212 ve Zlaté bule sicilské. Bula sepsaná v latinském jazyce platila až do jejího zániku v roce 1806, tedy neuvěřitelných 450 let. Připojená zlatá pečeť s vyobrazením Karla IV. určila její název - Zlatá bula Karla IV. Jako český král si zvolil Prahu za své sídelní město a učinil z ní nejhonosnější metropoli tehdejší Evropy. Karlův most, Nové Město pražské, Svatovítská katedrála či Emauzský klášter jsou významné stavitelské počiny, které zdobí tvář Prahy dodnes.

Často bývá nazýván i Králem vzdělancem, a to nejen proto, že ovládal pět jazyků. Své literární nadání dokládá v životopise Vita Caroli, který sám sepsal. Za svůj život založil nebo obnovil deset univerzit, což nemá v dějinách středověké kultury obdoby. Nejznámější je samozřejmě ta pražská – Univerzita Karlova.


Pamětní mince Karel IV., Otec vlasti je ražena v nejvyšší munismatické kvalitě Proof a je dodávaná společně s Certifikátem pravosti a sběratelským albem zdarma.

Technické údaje

Země emitenta Vanuatu
Rok emise 2016
Nominální hodnota 10 Vatu
Limitace 3000 kompletních kolekcí
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 585/1000
Hmotnost 0,5 g
Průměr 11 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Certifikát pravosti Ano

Informace o kolekci

Pozoruhodná sbírka Nejmenší zlaté mince světa představuje jedny z nejoblíbenějších mincí na světě, které zobrazují výjimečné osobnosti, významné stavby, ale i přírodní unikáty z celého světa a vykazují vysokou uměleckou hodnotu. Mince o hmotnosti půl gramu a průměru 11 mm jsou raženy do pravého zlata (585 / 1000) v nejvyšší mincovní kvalitě Proof. Pouze ruka mistra dokáže přenést design na minci takto malého rozměru.


Objednejte si nyní kolekci Nejmenší zlaté mince světa a získáte následující výhody:

  •    Zvýhodnění 500 Kč na první zlatou minci Karel IV.
  •    Reprezentativní sběratelské album zdarma
  •    Certifikát pravosti a výpravný dopis s příběhem ke každé minci

 


Počet kolekcí je striktně omezen na pouhých 000 ks pro Českou republiku. Objednejte si kolekci a získáte jednu minci ze sbírky každý měsíc. 

Podmínky objednání

Objednávkou kolekce Nejmenší zlaté mince světa objednáváte mince ze sbírky, které obdržíte přibližně v měsíčním intervalu.

První minci z kolekce obdržíte do 14 dnů po objednávce za speciální zvýhodněnou cenu 1 490 Kč + 99 Kč poštovné a balné (v případě, že při objednávce zvolíte platbu na dobírku, bude navíc připočteno 29 Kč doběrečné). Další mince z kolekce získáte za cenu 1 990 Kč (+ 99 Kč poštovné a balné). 

Sbírání kolekce můžete kdykoliv ukončit kontaktováním zákaznického servisu telefonicky na čísle 844 911 911, na e-mailové adrese info@mojemincovna.cz nebo na poštovní adrese Moje mincovna CZ, P.O.BOX 82, Praha 025, 225 82.

Moje mincovna CZ vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.

Nabídka je platná do 31. 12. 2021 nebo do vyprodání skladových zásob.

Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.