Telefonické objednávky 226 523 096

Detail produktu

Pamětní medaile Svatý Václav - Patron českého národa je zušlechtěna ryzím stříbrem 999/1000 a ražena v nejvyšší numismatické kvalitě. Na svém averzu nese portrét svatého Václava, českého knížete a patrona českého národa, provedený speciální technikou kolorovaného tisku. Na rubové straně je zobrazeno originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 tolar odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Svatý Václav představuje nenahraditelnou postavu naší historie, jejíž existence je dodnes opředena mnoha tajemstvími. Popisován je jako dokonalý mnich, bojovník za christianizaci národa a odvážný ochránce české země.

Přibližně v roce 930 nechal Václav vystavět tehdy hlavní kostel knížectví - rotundu sv. Víta na Pražském hradě. Tato stavba byla předchůdkyní dnešní katedrály sv. Víta. Tři roky po Václavově smrti přikázal Boleslav do této rotundy převézt jeho ostatky. Nad hrobem dnes stojí svatováclavská kaple, kterou dal na Václavovu počest vystavět Karel IV. Ten také nechal v roce 1346 zhotovit svatováclavskou korunu, která je nyní nejstarší součástí českých korunovačních klenotů.

Václavův asketický život a následná mučednická smrt rukou svého bratra a jeho družiny se stala inspirací pro vznik řady legend a uměleckých děl. Nejvýznamnější legendou zabývající se jeho životem je Kristiánova legenda. Kromě řady literárních děl je jeho postava častým námětem také pro výtvarné a sochařské umění. Jedním z nejdůležitějších sochařských děl je pomník svatého Václava na Václavském náměstí v Praze, jehož autorem je Josef Václav Myslbek.

Technické údaje

Limitace 5000 kompletních kolekcí
Kov Měď (Cu)
Hmotnost 26 g
Průměr 38,61 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Zušlechtění Stříbro
Certifikát pravosti Ano

Informace o kolekci

Pamětní medaile v jedinečné sbírce Největší osobnosti českých dějin připomínají důležité osobnosti historie našeho národa, na které můžeme být právem hrdí. Na averzu medailí najdete například originální ztvárnění osobností jako byl Karel IV.Jan Hus nebo Ema Destinnová. Rubová strana medailí pak nese společný motiv – originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 tolar odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Pamětní medaile v kolekci jsou:

  • zušlechtěny ryzím stříbrem 999/1000,
  • raženy v nejvyšší numismatické kvalitě Proof,
  • přísně limitovány počtem 5000 kompletních kolekcí,
  • exkluzivně emitovány pod značkou Bohemia Mint.
     

Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA:

  • elegantní sběratelské album pro důstojnou prezentaci a bezpečné uložení Vašich numismatů, které obdržíte se třetí medailí,
  • certifikát pravosti zaručující pravost, původ a technické specifikace ke každé medaili,
  • zajímavé informace a příběh spojený s motivem medaile na druhé straně certifikátu,
  • průvodní dopis ke každé medaili.

 

Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin
Největší osobnosti českých dějin

Podmínky objednání

Objednávkou kolekce Největší osobnosti českých dějin objednáváte další medaile zušlechtěné ryzím stříbrem, které obdržíte přibližně v měsíčním intervalu.

První medaili z kolekce obdržíte do 14 dnů po objednávce za speciální zvýhodněnou cenu 399 Kč + 119 Kč poštovné a balné (v případě, že při objednávce zvolíte platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Další medaile z kolekce získáte za cenu 799 Kč (+ 119 Kč poštovné a balné). 

Sbírání kolekce můžete kdykoliv ukončit kontaktováním zákaznického servisu telefonicky na čísle 226 523 096, na e-mailové adrese info@mojemincovna.cz nebo na poštovní adrese Mojemincovna.cz, P.O.BOX 87, Praha 025, 225 87.

Mojemincovna.cz vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.

Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.

Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.