Telefonické objednávky 226 523 096

Detail produktu

Pamětní medaile Tomáš Garrigue Masaryk - prezident Osvoboditel byla ražena k oslavě 170. výročí narození našeho prvního prezidenta. Tento výjimečný numismat byl zušlechtěn ryzím stříbrem 999/1000 a ražen v nejvyšší numismatické kvalitě. Na svém averzu nese portrét T. G. Masaryka provedený speciální technikou kolorovaného tisku. Na rubové straně je zobrazeno originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 tolar odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Profesor filozofie, sociolog, pe­dagog, státník a politik, který byl pro pravdu ochoten jít proti všem. Svou neutuchající prací se významně zasloužil o založení Československa a stal se jeho prv­ním prezidentem. 
„Tatíček“ nebo „prezident Osvoboditel“ – jak je nazýván – je považován za vzor čestného muže s vysokými morálními zásadami. Jeho přesvědčení „Nebát se a nekrást“ souvisí se snahou o to, aby se česká politika přiblížila politice vyspělých států Evropy. 

Narodil se v Hodoníně do rodiny chudých poměrů, od patnácti let si na sebe vydělával sám výukou dětí ze zámožných rodin. Díky nadá­ní a mimořádným schopnostem odchází po maturitě studovat filo­zofickou fakultu ve Vídni a po získání doktorátu se na univerzitě v Lipsku seznamuje se svou budoucí ženou Američankou Charlottou Garrigue. 

Z úcty k ní přidal do svého jména její rodné příjmení Garrigue. „Ro­dina – to byl hrad. Má žena byla to nejlepší, čím může být žena muži v rodině... Bez ní bych si nebyl ujasnil smysl života a svůj politický úkol,“ řekl o své manželce TGM. 

Dostal místo mimořádného profesora na nově založené české uni­verzitě a vstupuje na pole politiky. Postavil se do čela odboje proti monarchii, o vzniku samostatného Československa vyjednával v Evropě a Spojených státech. 

Československo bylo mezinárodně uznáno za samostatný stát a TGM se 14. listopadu 1918 stal jeho prvním prezidentem. Preziden­tem byl poté zvolen ještě třikrát. „Potřebujeme 50 let nerušeného vývoje a budeme tam, kde bychom chtěli být už dnes,“ řekl Masaryk v Čapkových Hovorech s TGM. 

Roku 1937 zemřel v Lánech. S jeho smrtí tak pro jeho obdivovatele odešel symbol demokracie, humanity a mravnosti.


Pamětní medaile Tomáš Garrigue Masaryk - prezident Osvoboditel ražená v nejvyšší numismatické kvalitě Proof a zušlechtěná ryzím stříbrem 999/1000 je dodávaná společně s certifikátem pravosti zaručujícím pravost, původ a technické specifikace tohoto numismatu. Tato výjimečná medaile otvírá exkluzivní kolekci Největší osobnosti českých dějin.

 

Technické údaje

Limitace 5000 kompletních kolekcí
Kov Měď (Cu)
Hmotnost 26 g
Průměr 38,61 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Zušlechtění Stříbro
Certifikát pravosti Ano

Informace o kolekci

Pamětní medaile v jedinečné sbírce Největší osobnosti českých dějin připomínají důležité osobnosti historie našeho národa, na které můžeme být právem hrdí. Na averzu medailí najdete například originální ztvárnění osobností jako byl Karel Čapek, Jan Hus nebo Ema Destinnová. Rubová strana medailí pak nese společný motiv – originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 tolar odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Pamětní medaile v kolekci jsou zušlechtěny ryzím stříbrem 999/1000 a kolorovány speciální technikou barevného tisku

Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA

  • elegantní sběratelské album pro důstojnou prezentaci a bezpečné uložení Vašich numismatů,
    které obdržíte se třetí medailí
  • certifikát pravosti zaručující pravost, původ a technické specifikace ke každé medaili
  • zajímavé informace a příběh spojený s motivem medaile na druhé straně certifikátu
  • průvodní dopis ke každé medaili

 

Největší osobnosti českých dějin Karel IV. Karel Čapek Jan Amos Komenský Eliška Přemyslovna Svatá Ludmila K. H. Borovský Leoš Janáček Největší osobnosti českých dějin
Největší osobnosti českých dějin

Podmínky objednání

Objednávkou kolekce Největší osobnosti českých dějin objednáváte další medaile zušlechtěné ryzím stříbrem, které obdržíte přibližně v měsíčním intervalu.

První medaili z kolekce obdržíte do 14 dnů po objednávce za speciální zvýhodněnou cenu 399 Kč + 119 Kč poštovné a balné (v případě, že při objednávce zvolíte platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Další medaile z kolekce získáte za cenu 799 Kč (+ 119 Kč poštovné a balné). 

Sbírání kolekce můžete kdykoliv ukončit kontaktováním zákaznického servisu telefonicky na čísle 226 523 096, na e-mailové adrese info@mojemincovna.cz nebo na poštovní adrese Moje mincovna CZ, P.O.BOX 87, Praha 025, 225 87.

Moje mincovna CZ vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.

Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.

Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.