Telefonické objednávky 226 523 096

Detail produktu

S potěšením vám představujeme původní prvorepublikovou jednokorunu, kterou jsme pro zdůraznění její krásy odborně vyčistili a zušlechtili ryzím zlatem a vzácným rhodiem.

První korunová mince nově vzniklé Československé republiky byla uvolněna do oběhu v roce 1922, kdy se ještě váhalo nad názvem nově vzniklé měny, proto na ní nápis koruna budete hledat marně. Uvažovalo se o názvech jako frank, denár, hřivna, lev, sokol či dokonce říp nebo rašín. Všechny ale byly nakonec zamítnuty a Československá republika si, jako jediný z nástupnických států Rakouska-Uherska, ponechala název koruna, který byl v monarchii zaveden v roce 1892. Rozhodlo o tom Národní shromáždění v dubnu 1919 takzvaným Měnovým zákonem čís. 187 O oběhu a správě platidel.

Samostatná měna nového státu vznikla jen pár týdnů před okolkováním rakouských bankovek a utajovanou měnovou reformou, jejíž plán vypracoval první ministr financí nové vlády, JUDr. Alois Rašín. Podoba mince vznikla podle návrhu českého sochaře, řezbáře a medailéra Otakara Španiela a patří bezesporu ke skvostům novodobé numismatiky.


První československá koruna zároveň otevírá unikátní kolekci Nejslavnější československé mince, která vás prostřednictvím původních mincí zušlechtěných ryzím zlatem a vzácným rhodiem provede historií Československa od První republiky, přes poválečné období a roky socialismu, až po novodobé federativní Československo. Zdarma se třetí mincí sbírky obdržíte unikátní sběratelské album pro uložení a prezentaci mincí, ke každému numismatu pak certifikát autentičnosti a výpravný dopis s příběhem

Mince První československá koruna otevírá exkluzivní kolekci Nejslavnější československé mince. Objednáním mince První československá koruna si otevíráte fascinující kolekci Nejslavnější československé mince. Další mince z kolekce obdržíte cca v měsíčním intervalu každou za cenu 990 Kč + 129 Kč poštovné a balné. Kolekce nyní obsahuje 12 kusů mincí, může se ale v budoucnu rozšiřovat. Více informací o kolekci najdete zde. Podmínky objednávky si můžete přečíst zde.

 

Technické údaje

Země původu Antické Řecko/Kilíkie
Rok 1922 - 1938
Nominální hodnota 1 Kčs
Limitace 5000 ks
Kov Základní kov (Cu/Ni)
Hmotnost 6,6 g
Průměr 25 mm
Kvalita Very fine (VF) - velmi dobrá
Zušlechtění Zlato a rhodium
Certifikát pravosti Ano

Informace o produktu

Unikátní kolekce Nejslavnější československé mince je trvalou připomínkou původních oběžných mincí, které se z našich peněženek postupně vytratily. Aby mince vynikly v celé své kráse, byly odborně vyčištěny a zušlechtěny ryzím zlatem a vzácným rhodiem.

Objednáním kolekce Nejslavnější československé mince získáte následující výhody:

  • Přednostní právo k nákupu dalších mincí z této pozoruhodné kolekce a to s 300 Kč cenovým zvýhodněním oproti standardní ceně
  • Originální sběratelské album pro prezentaci vaší sbírky (obdržíte se třetí mincí sbírky)
  • Certifikát zaručující původ a kvalitu mincí
  • Dopis s příběhem ke každé minci     
                                       

Počet kolekcí je omezen na pouhých 5000 ks pro Českou republiku. Při objednání této originální kolekce, obdržíte pravidelně každý měsíc jednu minci.

 

Nejslavnější československé mince Nejslavnější československé mince Nejslavnější československé mince Nejslavnější československé mince Nejslavnější československé mince Nejslavnější československé mince Nejslavnější československé mince
Nejslavnější československé mince

Podmínky objednání

ANO, objednávám si první minci První československá koruna z kolekce Nejslavnější československé mince, která ke dni odeslání objednávky obsahuje 12 mincí, za speciální cenu 490  Kč (+ 129 Kč poštovné a balné; v případě, že při objednávce zvolím platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Spolu s tím si objednávám celou kolekci mincí Nejslavnější československé mince, kdy budu jednotlivé mince dostávat přibližně jednou měsíčně za cenu 990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Beru na vědomí, že u každé z těchto mincí můžu odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od doručení mince. Stejně tak mohu odběr kolekce Nejslavnější československé mince kdykoliv ukončit. Oboje můžu učinit písemně, telefonicky nebo e-mailem prohlášením vůči společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. Nabídka Moje mincovna CZ s.r.o. je platná do 31. 12. 2024 nebo do vyprodání zásob. Objednávku může učinit pouze osoba starší 18 let.

Odesláním objednávky potvrzuji, že jsem se seznámil s obchodními podmínkami společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. dostupnými zde, rozumím jim, souhlasím s nimi a zavazuji se jimi řídit.