Telefonické objednávky 226 523 096

Detail produktu

Pamětní mince z pravého zlata na svém averzu nese motiv Čechie, patronky českých zemí, kterým s pokorou vzdáváme hold dědictví našich předků. Alegorická postava ženy oděná v bílé říze nese v levé ruce lipovou ratolest a v pravé ruce třímá vítězný vav­řínový věnec. Doprovází ji bílý lev, symbol české státnosti.

Alegorická postava ochránkyně českých zemí doznala velké obliby v době národního obrození. Čeští národní buditelé rádi pracovali s jejím odkazem a Čechie se v tomto období stala častým námětem uměleckých děl. Socha sedící Čechie vévodí například majestátnímu sousoší nad fontánou před Národním muzeem v Praze nebo zdobí slavnou Hynaisovu oponu pražského Národního divadla.

Pamětní mince Čechie, patronka českých zemí je ražena v nejvyšší numismatické kvalitě Proof a je dodávaná společně s certifikátem pravosti a sběratelským albem zdarma.

Prvních 100 zájemců navíc obdrží DÁREK v podobě pamětní ražby Karel IV., Otec vlasti v čistém ražebním lesku s certifikátem autentičnosti a obrazovou reprodukcí zobrazující banket, který francouzský král Karel V. Moudrý nabídl císaři Karlu IV. a jeho nejstaršímu synovi Václavovi IV. při jejich návštěvě Francie v roce 1378. Oba dokumenty jsou opatřeny unikátně číslovaným hologramem.

Technické údaje

Země původu Solomon Islands
Rok 2022
Nominální hodnota 1 dollar
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 585/1000
Hmotnost 0,5 g
Průměr 11 mm
Kvalita Proof
Certifikát pravosti Ano
Balení Ochranná kapsle od výrobce

Informace o kolekci

Pozoruhodná sbírka Nejmenší zlaté mince světa představuje jedny z nejoblíbenějších mincí na světě, které zobrazují výjimečné osobnosti, významné stavby, ale i přírodní unikáty z celého světa a vykazují vysokou uměleckou hodnotu. Mince o hmotnosti půl gramu a průměru 11 mm jsou raženy do pravého zlata (585/1000) v nejvyšší mincovní kvalitě Proof. Pouze ruka mistra dokáže přenést design na minci takto malého rozměru.

Objednejte si nyní kolekci Nejmenší zlaté mince světa a získáte následující výhody:

  •    Zvýhodnění 500 Kč na první zlatou minci Čechie
  •    Reprezentativní sběratelské album zdarma
  •    Certifikát pravosti a výpravný dopis s příběhem ke každé minci


Počet kolekcí je striktně omezen na pouhých 3000 ks pro Českou republiku. Objednejte si kolekci a získáte jednu minci ze sbírky každý měsíc. 

Nejmenší zlaté mince světa Nejmenší zlaté mince světa Nejmenší zlaté mince světa Nejmenší zlaté mince světa Nejmenší zlaté mince světa
Nejmenší zlaté mince světa

Podmínky objednání

Objednávkou kolekce Nejmenší zlaté mince světa objednáváte mince ze sbírky, které obdržíte přibližně v měsíčním intervalu.

První minci z kolekce obdržíte do 14 dnů po objednávce za speciální zvýhodněnou cenu 1 490 Kč + 119 Kč poštovné a balné (v případě, že při objednávce zvolíte platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Další mince z kolekce získáte za cenu 1 990 Kč (+ 119 Kč poštovné a balné). 

Sbírání kolekce můžete kdykoliv ukončit kontaktováním zákaznického servisu telefonicky na čísle 226 523 096, na e-mailové adrese info@mojemincovna.cz nebo na poštovní adrese Moje mincovna CZ, P.O.BOX 87, Praha 025, 225 87.

Moje mincovna CZ vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.

Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.

Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.