Telefonické objednávky 844 911 911

Infomace o emisi

Beruška je pro své nápadné zbarvení oblíbený brouček zvláště u dětí. Ale i leckterý dospělý si s chutí zanotuje známou písničku Suchého a Šlitra: „Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko...". V našem případě se beruška stala inspirací pro zcela unikátní design pamětní mince.  

Slunéčko sedmitečné (Coccinella septempunctata), lidově nazývané též beruška, berunka nebo sluníčko má červeně zbarvené krovky se třemi černými tečkami na každé straně a jednou tečkou společnou pro obě krovky. Z jejího zbarvení je odvozeno i její vědecké pojmenování, české i latinské (z latiny septem = sedm a punctum = tečka).

Beruška zušlechtěná černým a bílým rhodiem vykládaná polodrahokamy - černými safíry a rudými granáty, jakoby právě dosedla na pamětní minci z 1 unce ryzího stříbra 999,9/1000 s jemným florálním motivem vyrytým do zrcadlově lesklého pozadí v nejvyšší mincovní kvalitě Proof.

Pořiďte si do Vaší sbírky nebo jako originání dárek dva v jednom - krásnou minci a nádherný šperk, dodávané v dárkové krabičce s číslovaným certifikátem pravosti.

Technické údaje

Země emitenta Kanada
Rok emise 2020
Nominální hodnota 20 CAD
Limitace 3 000 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 31,39 g (1 oz)
Průměr 38 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Mincovna Royal Canadian Mint
Certifikát pravosti Ano
Balení Originální box výrobce a ochranná kapsle

Podmínky objednání

Mojemincovna.cz vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.

Nabídka je platná do 31. 12. 2020 nebo do vyprodání skladových zásob.

Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.