Telefonické objednávky 844 911 911

Infomace o emisi

Mojemincovna.cz přináší k příležitosti stoletého výročí měnové odluky svým zákazníkům poslední stříbrnou Rakousko – Uherskou 1 korunu z roku 1916. Tato originální historická mince, zobrazující jednoho z nejdéle vládnoucího panovníků Františka Josefa I., byla odborně vyčištěna, potažena ryzím stříbrem a parciálně vyzlacena ryzím zlatem 999/1000.

Vzhledem k závislosti na rakousko-uherském oběživu a pro Československo nevýhodnému měnovému propojení nástupnických států bývalé monarchie směřovalo ministerstvo financí k vytvoření samostatné československé měny formou jednostranného oddělení od měny rakousko-uherské, zvaném měnová odluka. Jednalo se o organizačně složitou akci na přelomu února a března 1919, spočívající mj. v uzavření hranic, zastavení přeshraničního pohybu osob, mezinárodního poštovního styku a vypsání národní půjčky.

Stříbrná 1 koruna Františka Josefa I. z roku 1916, byla poslední raženou Rakousko – Uherskou 1 korunou před zavedením samostatné československé měny.

Počet těchto speciálně zušlechtěných mincí je striktně omezen. Z tohoto důvodu je nákup omezen na 1 ks do rodiny. Neváhejte tedy a rezervujte si ještě dnes tuto speciální limitovanou edici „Poslední Rakousko – Uherské stříbrné 1 koruny z roku 1916“ zušlechtěnou ryzím stříbrem a ryzím zlatem.

Technické údaje

Země emitenta Rakousko - Uhersko
Rok emise 1916
Nominální hodnota 1 koruna
Limitace 1916 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 835/1000
Hmotnost 5 g
Průměr 23 mm
Kvalita Very fine (VF) - velmi dobrá
Zušlechtění Stříbro
Balení Sběratelský blister (mince v plastovém pouzdře)

Podmínky objednání

Objednávka je omezena pouze na max. 1 exemplář mince Poslední kouruna Rakousko-Uherska z roku 1916.

Mojemincovna.cz vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.

Nabídka je platná do 31. 12. 2019 nebo do vyprodání skladových zásob

Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde