Telefonické objednávky 226 523 096

Detail produktu

Stříbrný tolar k narození dítěte 2023 od ryze české Bohemia mincovny navazuje na pradávnou tradici obdarovávání nových členů rodiny. Je ražen do ryzího stříbranejvyšší ražební kvalitě v přísně limitované edici pouhých 500 exemplářů. Uložen do elegantního dárkového boxu spolu s číslovaným certifikátem pravosti bude nádhernou upomínkou s trvalou hodnotou obdarovanému novorozenci.

Umělecky zpracovaný motiv averzu pamětní ražby dokonale vyjadřuje láskyplné pouto rodičů k novému životu, který přivedli na svět. Jeho podoba vzešla ze soutěže studentů jablonecké medailérské školy. Podrobnosti o genezi návrhu se můžete dozvědět zde.

Nákupem navíc přispějete na dobrou věc. Celých 500 korun českých z prodejní ceny bude totiž odvedeno na transparentní účet neziskové organizace Nedoklubko, která již přes 20 let pomáhá rodinám předčasně narozených dětí a aktivně podporuje výzkum v oblasti neonatologie. Logo Nedoklubka je decentně zakomponováno do motivu averzní strany stříbrného tolaru jako připomínka projevené podpory bohulibé činnosti tohoto spolku.

Technické údaje

Země původu Česká republika
Rok 2023
Nominální hodnota symbolický 1 TOLAR ČECHIE
Limitace 500 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 20 g
Průměr 40 mm
Kvalita Proof
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
Balení Elegantní sběratelský box

Podmínky objednání