Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Stříbrný tolar k narození dítěte 2023 od Bohemia mincovny nyní exkluzivně v naší distribuci

Stříbrný tolar k narození dítěte 2023 od Bohemia mincovny nyní exkluzivně v naší distribuci

Vítězný návrh na stříbrný tolar k narození dítěte vzešel ze soutěže studentů jablonecké medailérské školy.

Již po staletí je příchod dítěte na svět spojován s oslavami a často je provázen předáváním darů novému členovi rodiny. Tradičním darem bývá předmět z drahého kovu nebo peníz. Bohemia mincovna se rozhodla na tuto pradávnou tradici navázat a v letošním roce vydala svůj první stříbrný tolar k narození dítěte.

„Ve spolupráci s medailérskou školou v Jablonci nad Nisou jsme vypsali soutěž na návrh averzu pamětní ražby k narození dítěte, jehož vítězkou se stala talentovaná studentka prvního ročníku VOŠ, Michaela Gadziňská. Její práce dokonale ztvárnila emoci, kterou jsme chtěli pamětní ražbou vyjádřit, totiž láskyplné pouto rodičů k novému životu, který přivedli na svět,“ vysvětluje genezi vzniku pamětní ražby ředitel Bohemia mincovny, Luboš Krčil. Hlavní motiv rukou matky a dítěte vztahujících se k dotyku je obkroužen symboly zvěrokruhu a doplněn inskripcí 2023.

Autorem reverzní strany pamětní ražby je hlavní medailér Bohemia mincovny, MgA. Miroslav Schovanec. Symbolická nominální hodnota 1 TOLAR ČECHIE odkazuje na bohatou tradici mincovnictví českých zemí a propojená heraldická zvířata, český lev s moravskou a slezskou orlice, pak zdůrazňují jejich jednotu.

„Dříve lidé dávali novorozencům do kolébky zlatý knoflík, postupně ho nahradily zlaté a stříbrné mince,“ uvádí Ředitel Moje mincovna CZ, Libor Veselý, předává první exemplář pamětní ražby autorce vítězného návrhu Michaele Gadziňské.Libor Veselý, ředitel společnosti Moje mincovna CZ. „Jsem rád, že jako výhradní distributor Bohemia mincovny v České republice můžeme navázat na tuto milou tradici a umožnit všem babičkám, dědečkům, tetičkám či kamarádům darovat novorozenému miminku symbolický 1 TOLAR pro štěstí.“

Stříbrný tolar k narození dítěte 2023 je ražen do 20 gramů ryzího stříbranejvyšší ražební kvalitě v přísně limitované edici pouhých 500 exemplářů, uložen do elegantního dárkového boxu spolu s číslovaným certifikátem pravosti a je možné jej zakoupit výhradně v internetovém obchodě Moje mincovna CZ. Na obrázku vpravo předává ředitel Moje mincovna CZ, Libor Veselý, první exemplář pamětní ražby autorce vítězného návrhu Michaele Gadziňské.

Zakoupení stříbrného tolaru přinese radost a nádhernou upomínku s trvalou hodnotou nejen obdarovanému novorozenci, ale pomůže i dobré věci. Celých 500 korun českých z prodejní ceny bude odvedeno na transparentní účet neziskové organizace Nedoklubko, která již přes 20 let pomáhá rodinám předčasně narozených dětí a aktivně podporuje výzkum v oblasti neonatologie. Logo Nedoklubka je decentně zakomponováno do motivu averzní strany stříbrného tolaru jako připomínka projevené podpory bohulibé činnosti tohoto spolku.