Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Antické Řecko – Delfíni a Tuňák (Cyzicus), zlatá pamětní mince
Antické Řecko – Delfíni a Tuňák (Cyzicus), zlatá pamětní mince Antické Řecko – Delfíni a Tuňák (Cyzicus), zlatá pamětní mince

Antické Řecko – Delfíni a Tuňák (Cyzicus), zlatá pamětní mince

Skladem
2 890 Kč
  • Nejryzejší zlato 999,9/1000
  • Povrchová úpravě Silk finish 
  • Certifikát zaručující pravost a technické specifikace mince
  • Elegantní sběratelský box 

Detailní popis

Úchvatná mince z nejryzejšího zlata 999,9/1000 je věrnou reprodukcí jedné z nejslavnějších mincí starověkého Řecka. Na aversu tohoto nádherného numismatu jsou vyobrazeni dva delfíni, symboly boha Poseidona, kolem tuňáka - symbolu města Kyzikos. Mince je ražena v povrchové úpravě Silk finish a dokládá úžasnou zručnost řeckých umělců, kteří dokázali předlohu zpracovat do naprosto realistických podob.

Starověká města si pro své mince vybírala symboly, které představovaly mytologické motivy, charakteristické rysy hospodářství či oddanost města určitému božstvu. Historický originál této zlaté mince z období starověkého Řecka pochází z významného obchodního města Kyzikos (latinsky Cyzicus), které se nacházelo v dnešní Anatolii na břehu Marmarského moře a až do svého dobytí Alexandrem Velikým v roce 334 př.n.l. bylo pod nadvládou Perské říše. Lov tuňáků byl základním kamenem ekonomiky města Kyzikos natolik, že se tato ryba stala určujícím znakem mincí ražených v tomto městě. Delfíni pak symbolizují Poseidona, boha moře. Jako bratr Dia byl Poseidon jedním z nejmocnějších olympských bohů.

Počínaje první polovinou šestého století před naším letopočtem se starověké mince s motivem delfínů a tuňáka staly jedněmi z nejuznávanějších řeckých mincí své doby.

Specifikace

Země původu Cook Islands
Rok 2022
Nominální hodnota 5 Dolarů
Limitace 15 000 ks
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 0,5 g
Průměr 11 mm
Kvalita Silk finish
Certifikát pravosti Ano
  • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
  • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
  • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
  • Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.
  • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
  • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit