Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Exkluzivní set - Zlatá mince Aurelián a historická mince Bůh Slunce
Exkluzivní set - Zlatá mince Aurelián a historická mince Bůh Slunce Exkluzivní set - Zlatá mince Aurelián a historická mince Bůh Slunce Exkluzivní set - Zlatá mince Aurelián a historická mince Bůh Slunce Exkluzivní set - Zlatá mince Aurelián a historická mince Bůh Slunce Exkluzivní set - Zlatá mince Aurelián a historická mince Bůh Slunce Exkluzivní set - Zlatá mince Aurelián a historická mince Bůh Slunce

Exkluzivní set - Zlatá mince Aurelián a historická mince Bůh Slunce

Příběh odvahy, obnovy a hluboké víry na dvou exkluzivních mincích

Není skladem
  • Historický artefakt ve velmi dobré kvalitě zachovalosti a zlatá mince o ryzosti 999,9/1000
  • Striktní limitace pouhých 99 setů
  • Reprezentativní sběratelský box 
  • Certifikát pravosti a výpravná příběhová karta

Detailní popis

Výjimečný set skládající se z historické mince boha Slunce Sol a zlaté mince císaře Aureliana. Z originální mince Sol vyzařuje její tisíciletá historie a zároveň je její motiv díky vysokému stupni zachovalosti jasně viditelný. Vzácnost a význam mince císaře Aureliána je umocněn ražbou do zlata nejvyšší ryzosti 999,9/1000.

Lucius Domitius Aurelianus, známý spíše jako císař Aurelián, byl jednou z nejvýznamnějších postav římského impéria ve 3. století. Je známý svými vojenskými úspěchy, reformami a také tím, že byl velkým ctitelem boha Slunce, známého jako Sol. Příběh Aureliána a Sola je fascinující kapitolou starověké historie.

Aurelián byl bohu Slunce skutečně oddaný, jeho uctívání nebylo jen povrchní náboženskou praxí. Ochraně tohoto boha připisoval své vojenské úspěchy a inspiroval se jeho září. Sol byl v antickém Římě uctíván jako zdroj života a tepla, symbol síly a obnovy. Tento nepřetržitý cyklus smrti a znovuzrození byl pro Aureliána hlubokou metaforou a symbolem jeho snahy o obnovu a sjednocení římské říše.

Aurelián nejenže učinil kult Sol Invictus čili „Neporazitelné slunce“ oficiálním státním náboženstvím, ale na jeho počest také inicioval výstavbu velkolepého chrámu. Ten nebyl jen fyzickou stavbou, ale také silným symbolem naděje a obnovy pro římský lid, který procházel obdobím hlubokých změn a nejistoty. A tak příběh Aureliána a Sola, boha Slunce, připomíná, jak mohou náboženské víry a symboly ovlivnit osobní a politické životy jedinců a celých společností. Skrze tuto historii také vidíme, jak může síla a vůle jednoho muže změnit běh dějin a ovlivnit celé generace.


Tento set prostřednictvím numismatických artefaktů vypráví příběh odvahy, obnovy a hluboké víry, která spojuje vojáka a císaře s bohem Slunce, příběh, který zrcadlí zářící naději a nezdolnost Aurelianovy éry. Je symbolem sjednocení rozdrobené říše a vůdcovství, které bylo inspirováno světlem a sílou Slunce.  A v neposlední řadě je to příběh, který v sobě nese hluboký význam a historický odkaz Lucius Domitia Aureliana a Sol Invictus, který se odráží v každé minci tohoto setu.

Obě mince jsou prezentovány v elegantní krabičce a doplněny číslovaným certifikátem, který zaručuje pravost a původ obou mincí, a také příběhovou kartou, která vám umožní se ponořit do fascinující historie těchto dvou významných postav římské historie. Set Aurelián a bůh Slunce je unikátní kombinací numismatické historie a estetiky, která v sobě nese vzácný pohled do hlubin římské historie.

Specifikace

Země původu Palau, Řím
Rok 2009/270-275
Nominální hodnota 1 Dolar/Antoninianus
Kov Zlato (Au)/Bronz
Ryzost kovu 999,9/1000 Zlato
Hmotnost 0,5 g + 3,5 g
Průměr 11,8 mm/20 mm
Kvalita Brilliant Uncirculated/ Very Fine
Certifikát pravosti Ano
  • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
  • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
  • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
  • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
  • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
  • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit