Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Bedřich Smetana, ražba v 1/10 unce ryzího zlata, Proof
Bedřich Smetana, ražba v 1/10 unce ryzího zlata, Proof Bedřich Smetana, ražba v 1/10 unce ryzího zlata, Proof Bedřich Smetana, ražba v 1/10 unce ryzího zlata, Proof

Bedřich Smetana, ražba v 1/10 unce ryzího zlata, Proof

Exkluzivní zlatá ražba vydaná k 200. výročí narození významného skladatele

Není skladem
 • 1/10 unce ryzího zlata 999,9/1000
 • Číslovaný certifikát pravosti
 • Přísná limitace tématických 200 exemplářů pro celý svět
 • Elegantní sběratelská krabička
 • Exkluzivně pouze u Moje mincovna CZ

Detailní popis

Exkluzivní výroční ražba z ryzího zlata vzdávající hold hudebnímu velikánovi. Příští rok uplyne již 200 let od narození legendárního skladatele Beřicha Smetany. Tato prestižní ražba je striktně limitovaná na tématických 200 exemplářů celosvětově a je ražena do zlata s ryzostí 999,9/1000. Numismat je vydán tradiční ryze českou Bohemia mincovnou a je exkluzivně distribuován společnostmi Moje mincovna CZ. Každá ražba je individuálně ověřena Českým puncovním úřadem.

                                      „Jednou budu v technice Lisztem, v kompozici Mozartem.“

                                                                                Bedřich Smetana v roce 1843

Bedřich Smetana patří bezesporu mezi nejznámější české hudební skladatele. Již odmala zázračné dítě s absolutní hudebním sluchem udivovalo svoje okolí. Aby se uživil, musel se stát učitelem hudby, což ho nijak netěšilo, ale když už, tak chtěl vyučovat po svém. Smetana také patří do kánonu národních umělců pro svůj vlastenecký zápal a obdiv k českému národu. Působil v době vzmachu národního státu a sám svou tvorbou přispíval k budování češství. Vždyť jeho nejznámější cyklus symfonických básní se jmenuje Má vlast. Pro své vlastenectví byl vynášen do nebes i pozdějšími historiky, kteří z Bedřicha Smetany vytvořili pilíř národního obrození.

Averz: V centrální části averzu je snad nejznámější portrét Bedřicha Smetany, který lemují notové zápisy, vyryté preciznou linkou. Na horní části ražby je elegantně vryto "200 let", zatímco se dolní část pyšní jménem hudebního génia – "Bedřich Smetana„ a letopočty "1824 - 2024".

Reverz: Okruží z lipových lístků obepínajících jedinečně ztvárněná emblematická zvířata, která reprezentují jednotu českých zemí. Český lev propojený s moravskou a slezskou orlicí, symbolická nominální hodnota 30 tolar.

Toto malé numismatické dílo je uloženo v luxusní sběratelské etui společně s číslovaným certifikátem původu, který potvrzuje původ a pravost. 

Specifikace

Země původu Česká republika
Rok 2023
Nominální hodnota Symbolická nominální hodnota 30 Tolar Čechie
Limitace 200 ks
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 1/10 oz
Průměr 16 mm
Kvalita Proof-like
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit