Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Čeští králové
Čeští králové Čeští králové Čeští králové Čeští králové Čeští králové

Čeští králové

Portréty korunovaných českých králů na ryzím zlatem zušlechtěných pamětních medailích jsou v této jedinečné kolekci zcela poprvé provedené unikátní technologií kolorování v barvě sépie.

Skladem
499 Kč
 • zušlechtěno ryzím zlatem 999/1000
 • poprvé v ČR kolorováno unikátní technologií v barvě sépie
 • nejvyšší numismatická kvalita Proof
 • certifikát pravosti ZDARMA
 • exkluzivně vydáváno pod značkou Bohemia mincovna

Detailní popis

Pamětní medaile ražená v nejvyšší numismatické kvalitě a zušlechtěná ryzím zlatem na svém averzu nese portrét Přemysla Otakara II. vyvedený unikátní technikou kolorování v barvě sépie, která je zde použita v České republice zcela poprvé. Na pozadí je v reliéfu znázorněna plamenná orlice, rodový erb Přemyslovské dynastie.

Přemysl Otakar II., pátý český král z rodu Přemyslovců, se stal ve své době nejmocnějším panovníkem střední Evropy. Během 25 let jeho vlády dosáhlo České království ohromného územího rozmachu od Krkonoš až téměř k Jadranu. Přízvisko „železný“ získal v bitvě u Kressenbrunnu, kde se proslavili jeho těžce odění rytíři a „zlatým“ byl zván pro své bohatství pocházející ze stříbrných dolů Kutné Hory.

Rubovou stranu medaile zdobí originální emblém – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 1 TOLAR ČECHIE.

Pamětní ražba Přemysl Otakar II. otevírá exkluzivní kolekci Čeští králové. Objednáním pamětní ražby Přemysl Otakar II. si otevíráte fascinující kolekci Čeští králové. Další pamětní ražby z kolekce obdržíte cca v měsíčním intervalu každou za cenu 999 Kč + 129 Kč poštovné a balné. Kolekce nyní obsahuje 24 kusů ražeb, může se ale v budoucnu rozšiřovat. Více informací o kolekci najdete zde. Podmínky objednávky si můžete přečíst zde.

Specifikace

Limitace 5000 kompletních kolekcí
Kov Měď (Cu)
Hmotnost 15 g
Průměr 34 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Zušlechtění Zlato 999/1000, parciální kolorování
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano

ANO, objednávám si první pamětní ražbu z kolekce Čeští králové, která ke dni odeslání objednávky obsahuje 24 ražeb, za speciální cenu 499 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné; v případě, že při objednávce zvolím platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Spolu s tím si objednávám celou kolekci ražeb Čeští králové, kdy budu jednotlivé ražby dostávat přibližně jednou měsíčně za cenu 999 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Beru na vědomí, že u každé z těchto ražeb můžu odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od doručení ražby. Stejně tak mohu odběr kolekce Čeští králové kdykoliv ukončit. Oboje můžu učinit písemně, telefonicky nebo e-mailem prohlášením vůči společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. Nabídka Moje mincovna CZ s.r.o. je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání zásob. Objednávku může učinit pouze osoba starší 18 let.

Odesláním objednávky potvrzuji, že jsem se seznámil s obchodními podmínkami společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. dostupnými zde, rozumím jim, souhlasím s nimi a zavazuji se jimi řídit.

Naprosto jedinečná kolekce ryzím zlatem zušlechtěných pamětních medailí představuje panovníky, kteří byli korunováni českými králi. Originální portréty zástupců Přemyslovců, Lucemburků, Jagellonců, Habsburků, ale i nedynastických králů jsou na averzu medailí vyvedeny v České republice zcela novou, unikátní technologií kolorování v barvě sépie. Rubová strana ražeb pak nese společný motiv – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 1 TOLAR ČECHIE.

Pamětní medaile v kolekci jsou:

 • zušlechtěny ryzím zlatem 999/1000,
 • poprvé v ČR kolorovány unikátní technologií v barvě sépie,
 • raženy v nejvyšší numismatické kvalitě Proof,
 • přísně limitovány počtem 5000 kompletních kolekcí,
 • exkluzivně vydávány pod značkou Bohemia mincovna.


Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA:

 • elegantní sběratelské album s výpravnou brožurou se třetí pamětní medailí sbírky ,
 • certifikát pravosti zaručující pravost, původ a technické specifikace každé pamětní medaile,
 • průvodní dopis ke každé pamětní medaili.

Mohlo by se vám také líbit