Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Čeští králové
Čeští králové Čeští králové Čeští králové Čeští králové Čeští králové

Čeští králové

Portréty korunovaných českých králů na ryzím zlatem zušlechtěných pamětních ražbách jsou v této jedinečné kolekci zcela poprvé provedené unikátní technologií kolorování v barvě sépie.

Skladem
499 Kč
 • zušlechtěno ryzím zlatem 999/1000
 • poprvé v ČR kolorováno unikátní technologií v barvě sépie
 • nejvyšší numismatická kvalita Proof
 • obrazová reprodukce jako dárek ZDARMA
 • exkluzivně vydáváno ryze českou Bohemia mincovnou

Detailní popis

Právě zde si můžete vyzvednout svou exkluzivní pamětní ražbu zušlechtěnou ryzím zlatem s 800 Kč cenovým zvýhodněním, která na svém averzu nese portrét Karla IV., jenž je vyvedený unikátní technikou kolorování v barvě sépie. Spolu s ražbou obdržíte také certifikát zaručující pravost a původ numismatu a BONUS zcela ZDARMA.

BONUS
Obrazová reprodukce z Velkých kronik Francie zobrazující banket, který francouzský král Karel V. Moudrý nabídl císaři Karlu IV. a jeho nejstaršímu synu Václavovi IV. při jejich návštěvě Francie v roce 1378. Dokument je opatřen unikátně číslovaným hologramem.

Rubovou stranu medaile zdobí originální emblém – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolická nominální hodnota 1 TOLAR ČECHIE.

Nejznámější a nejoblíbenější český král z lucemburského rodu, často nazývaný Otec vlasti, přivedl České království na vrchol středověké moci. Karel, narozený jako Václav, založil Nové Město pražské nebo univerzitu, vybudoval kamenný most a stojí za mnoha dalšími významnými zakladatelskými počiny. Nechal zhotovit svatováclavskou korunu, čímž posílil českou státnost. Zbožný a vzdělaný panovník dokázal pomocí svých diplomatických schopností a díky oporám lucemburského rodu získat jako první český král i císařský titul.

Pamětní ražba Karel IV. otevírá exkluzivní kolekci Čeští králové. Objednáním pamětní ražby Karel IV. si otevíráte fascinující kolekci Čeští králové. Další pamětní ražby z kolekce obdržíte cca v měsíčním intervalu každou za zvýhodněnou cenu 999 Kč + 129 Kč poštovné a balné. Kolekce nyní obsahuje 24 kusů ražeb, může se ale v budoucnu rozšiřovat. Více informací o kolekci najdete zde. Podmínky objednávky si můžete přečíst zde.

Specifikace

Limitace 5000 kompletních kolekcí
Kov Měď (Cu)
Hmotnost 15 g
Průměr 34 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Zušlechtění Zlato 999/1000, parciální kolorování
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano

ANO, objednávám si první pamětní ražbu z kolekce Čeští králové, která ke dni odeslání objednávky obsahuje 24 ražeb, za speciální cenu 499 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné; v případě, že při objednávce zvolím platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Spolu s tím si objednávám celou kolekci ražeb Čeští králové, kdy budu jednotlivé ražby dostávat přibližně jednou měsíčně za cenu 999 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Beru na vědomí, že u každé z těchto ražeb můžu odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od doručení ražby. Stejně tak mohu odběr kolekce Čeští králové kdykoliv ukončit. Oboje můžu učinit písemně, telefonicky nebo e-mailem prohlášením vůči společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. Nabídka Moje mincovna CZ s.r.o. je platná do 31. 12. 2024 nebo do vyprodání zásob. Objednávku může učinit pouze osoba starší 18 let.

Odesláním objednávky potvrzuji, že jsem se seznámil s obchodními podmínkami společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. dostupnými zde, rozumím jim, souhlasím s nimi a zavazuji se jimi řídit.

Naprosto jedinečná kolekce ryzím zlatem zušlechtěných pamětních ražeb představuje panovníky, kteří byli korunováni českými králi. Originální portréty zástupců Přemyslovců, Lucemburků, Jagellonců, Habsburků, ale i nedynastických králů jsou na averzu ražeb vyvedeny v České republice zcela novou, unikátní technologií kolorování v barvě sépie. Rubová strana ražeb pak nese společný motiv – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 1 TOLAR ČECHIE.

Pamětní ražby v kolekci jsou:

 • zušlechtěny ryzím zlatem 999/1000,
 • poprvé v ČR kolorovány unikátní technologií v barvě sépie,
 • raženy v nejvyšší numismatické kvalitě Proof,
 • přísně limitovány počtem 5000 kompletních kolekcí,
 • exkluzivně vydávány ryze českou Bohemia mincovnou,
 • od druhé zásilky s 300 Kč cenovým zvýhodněním oproti standardní ceně.


Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA:

 • elegantní sběratelské album s výpravnou brožurou se třetí pamětní ražbou sbírky ,
 • certifikát pravosti zaručující pravost, původ a technické specifikace každé pamětní ražby,
 • průvodní dopis ke každé pamětní ražbě.

Mohlo by se vám také líbit