Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Dvojice oficiálních výročních stříbrných cihliček: Marie Terezie - 280 LET a Alois Rašín - 100 LET
Dvojice oficiálních výročních stříbrných cihliček: Marie Terezie - 280 LET a Alois Rašín - 100 LET Dvojice oficiálních výročních stříbrných cihliček: Marie Terezie - 280 LET a Alois Rašín - 100 LET Dvojice oficiálních výročních stříbrných cihliček: Marie Terezie - 280 LET a Alois Rašín - 100 LET Dvojice oficiálních výročních stříbrných cihliček: Marie Terezie - 280 LET a Alois Rašín - 100 LET

Dvojice oficiálních výročních stříbrných cihliček: Marie Terezie - 280 LET a Alois Rašín - 100 LET

280. výročí korunovace Marie Terezie českou královnou a 100. výročí úmrtí doktora Aloise Rašína poprvé uctěny na oficiálních cihličkách z ryzího stříbra

Skladem
596 Kč
 • Ryzí stříbro 999/1000
 • Exkluzivní ražba od Bohemia mincovna
 • Limitovaná edice
 • Elegantní sběratelská alba s unikátně číslovanými hologramy
 • Certifikát pravosti ke každé cihličce

Detailní popis

Bohemia mincovna, ryze český producent pamětních mincí a medailí, vzdává hold dvěma velkým výročím roku 2023 - 280. výročí korunovace Marie Terezie českou královnou a 100. výročí úmrtí doktora Aloise Rašína, na oficiálních cihličkách z ryzího stříbra.

Motiv na averzu první pamětní cihličky vydané k 280. výročí korunovace Marie Terezie českou královnou kombinuje portrét první a jediné vládnoucí ženy na českém trůnu s gotickou klenbou Vladislavského sálu na Pražském hradě, kde probíhala korunovační hostina.

Averzu druhé oficiální stříbrné cihličky dominuje portrét našeho prvního ministra financí doktora Aloise Rašína doplněný o mapu tehdejšího Československa a Sdružený znak legií, který byl v letech 1918–1920 provizorně používán jako neoficiální státní znak nově vzniklé republiky. Speciální mincovní značka 100 LET v pravém dolním rohu odkazuje na letošní 100. výročí úmrtí otce československé koruny.

Rubová strana obou cihliček nese společný motiv – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 1 TOLAR ČECHIE.

Každá z oficiálních pamětních stříbrných cihliček je uložena do elegantního sběratelského alba v moderním designu. Album je opatřené unikátně číslovaným hologramem a jeho součástí je certifikát pravosti garantující původ a technické specifikace oficiální stříbrné cihličky.

Specifikace

Země původu Česká republika
Rok 2023
Nominální hodnota symbolická nominální hodnota 1 TOLAR ČECHIE
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 2 x 1 g
Průměr 15,2 x 8,6 mm
Kvalita Proof like
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano
Balení Sběratelské album s unikátně číslovaným hologramem
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit