Erbovní zvířata: Bílý lev z Mortimeru zlatá mince 1/4 oz proof
Erbovní zvířata: Bílý lev z Mortimeru zlatá mince 1/4 oz proof Erbovní zvířata: Bílý lev z Mortimeru zlatá mince 1/4 oz proof Erbovní zvířata: Bílý lev z Mortimeru zlatá mince 1/4 oz proof Erbovní zvířata: Bílý lev z Mortimeru zlatá mince 1/4 oz proof

Erbovní zvířata: Bílý lev z Mortimeru zlatá mince 1/4 oz proof

Nejnovější emise z britské mincovní řady Erbovní zvířata královny Alžběty II.

Skladem
18 900 Kč
  • Revers mince představující bílého lva rodu Mortimerů jako štínoše držícího bílou růži obklopenou paprsky slunce, přichází historicky mezi erbovní zvířata královny Alžběty II. od Edwarda IV., prvního krále z rodu Yorků.
  • Oficiální britská zlatá mince ražena do 1/4 trojské unce nejčistšího zlata o ryzosti 999/1000
  • Dodáváno v prezentačním boxu s číslovaným certifikátem pravosti z britské Královské mincovny
  • Pouze 1000 exemplářů, předchozí emise v sérii byly již vyprodány.

Detailní popis

The Queen´s Beasts je série deseti soch vytvořených sochařem Jamesem Woodfordem u příležitosti korunovace Alžběty II. v roce 1953, které zobrazují deset heraldických zvířat královny: lva Anglie, Gryfa Edwarda III., Yale Beaufortu, černého býka vévodů z Clarence, sokola Plantagenetů, červeného draka Walesu, bílého lva Mortimerů, jednorožce Skotska, bílého chrta Richmondu a bílého koně Hannoveru.

Sedmá pamětní mince série věnovaná bílému lvu z Mortimeru vznika spojením dvou heraldických znaků. Bílého lva jako štítonoše královského erbu a bílé růže en Solei. Bílý lev Mortimerů je na rozdíl od divokého lva Anglie zobrazován v okázalé póze jako nekorunovaná sedící šelma se sklopeným ocasem a zataženými drápy charakterizující loajalitu a disciplínu panovníků. Bílou růži obklopenou slunečními paprsky přijal jako svůj osobní znak při nástupu na trůn Eduard IV., první král z rodu Yorků. Zářící slunce odkazovalo na jeho předka Richarda II. Bílá růže byla užívána také na velké pečeti Richarda III. a Jiřího VI., otce královny Alžběty II.

Specifikace

Země emitenta Velká Británie
Rok emise 2020
Nominální hodnota 25 GBP
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 7,8 g (1/4 oz)
Průměr 22 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Mincovna Royal Mint
Certifikát pravosti Ano
Balení Originální box výrobce a ochranná kapsle
  • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
  • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
  • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
  • Nabídka je platná do 31. 12. 2021 nebo do vyprodání skladových zásob.
  • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
  • Každou obdrženou emisi můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jejího obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení emise.

Mohlo by se vám také líbit