Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Exkluzivní set 6ti oficiálních mincí z doby vlády Mikuláše II
Exkluzivní set 6ti oficiálních mincí z doby vlády Mikuláše II Exkluzivní set 6ti oficiálních mincí z doby vlády Mikuláše II Exkluzivní set 6ti oficiálních mincí z doby vlády Mikuláše II Exkluzivní set 6ti oficiálních mincí z doby vlády Mikuláše II Exkluzivní set 6ti oficiálních mincí z doby vlády Mikuláše II Exkluzivní set 6ti oficiálních mincí z doby vlády Mikuláše II

Exkluzivní set 6ti oficiálních mincí z doby vlády Mikuláše II

Set historických mincí připomínající osud Romanovců

Není skladem
 • Sada originálních historických mincí z doby Romanovců
 • Dobrá kvalita zachovalosti (více než 100 let staré)
 • Certifikát autentičnosti s příběhem
 • Luxusní dřevěný box pro elegantní prezentaci

Detailní popis

Přinášíme Vám sadu šesti originálních historických mincí z doby vlády dynastie Romanovců. Raženy byly v letech 1867 až 1916 za vlády posledního ruského cara Mikuláše II. Na všech šesti je vyobrazen slavný dvouhlavý romanovský orel.

Osudným se caru Mikuláši II. staly události Únorové revoluce v Petrohradě. Moc převzala prozatímní vláda a Petrohradský sovět, car byl tak 15. března 1917 donucen k abdikaci. Ten carský trůn předal svému bratru Michailovi, který se tak stal posledním carem. Michail nicméně na trůnu setrval pouhý den a poté abdikoval bez určení následovníka. Stejně jako Mikuláš II. byl i jeho bratr následně Michail bolševiky zastřelen. Následně byl Mikuláš II., civilním jménem Nikolaj Romanov spolu se svou rodinou a několika dvorními dámami transportován do vyhnanství na Sibiři.

O rok později, po vypuknutí občanské války v dubnu 1918 bylo rozhodnuto o převozu Romanovců do Moskvy za účelem soudu. Ještě tentýž měsíc byl Romanovec, Nikolaj spolu s jeho chotí, Alexandrou Fjodorovnou deportován vlakem z Tobolsku do Jekatěrinburgu, kde na ně již čekal zabavený dům důlního inženýra Ipaťjevova, Sověty nazýván „domem zvláštního určení“. O pár dní později k nim bylo převezeno i jejich pět dětí. Podmínky pro život zde byly odstrašující, o tom svědčí už jen to, že propuštěni byli jen na krátké procházky po zahradě domu. Naději Mikuláši II. dal nastrčený bolševický agent, jež ho informoval o možnosti zajištění útěku. Projevenou důvěrou byl v podstatě nad ním a celou jeho rodinou podepsán ortel smrti.

17. července 1918 v noci nařídil velitel strážního oddílu Jakov Jurovskij carskému lékaři vzbudit celou rodinu a pod záminkou, že se schyluje k jejich transportu do emigrace je shromáždit do suterénu Ipaťjevova domu. Namísto pomoci ale dorazila popravčí četa. Jurovskij následně přečetl rozsudek smrti ve znění: „Mikuláši Alexandroviči, vzhledem k tomu, že vaši příbuzní pokračují v útoku na sovětské Rusko, uralský výkonný výbor vás odsuzuje k smrti.“ a pak sám ranou z pistole zavraždil nejprve Mikuláše II. a následně jeho jediného syna, neduživého careviče Alexeje. Popravčí četa pak zavraždila zbytek rodiny, carevnu a dcery Olgu, Taťánu, Marii a Anastázii. O pár dní později dorazily do Jekatěrinburgu jednotky československých legií, pro cara a jeho rodinu však bylo již příliš pozdě.

V roce 2000 prohlásila ruská pravoslavná církev Mikuláše a jeho rodinu za svaté a na místě masakru byl postaven Chrám Všech svatých Na krvi.

Specifikace

Rok 1867 - 1916
Kov Stříbro (AG), Měď (Cu)
Hmotnost 26 g
Průměr 16,7mm – 28mm
Kvalita Velmi dobrá (VF)
Certifikát pravosti Ano
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení.
  Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit