Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Exkluzivní set originálních historických mincí Marie Terezie
Exkluzivní set originálních historických mincí Marie Terezie Exkluzivní set originálních historických mincí Marie Terezie Exkluzivní set originálních historických mincí Marie Terezie Exkluzivní set originálních historických mincí Marie Terezie Exkluzivní set originálních historických mincí Marie Terezie

Exkluzivní set originálních historických mincí Marie Terezie

Marie Terezie z rodu Habsburků - arcivévodkyně rakouská, vévodkyně lotrinská, vévodkyně toskánská, královna uherská... a jediná vládnoucí žena na českém trůně.

Skladem
5 990 Kč
 • Originální historické krejcary Marie Terezie 
 • Reálná platidla z let 1754 - 1780
 • Mince ve velmi dobré kvalitě zachovalosti
 • Reprezentativní sběratelský box pro prezentaci mincí
 • Certifikát zaručují pravost a technické specifikace obou mincí
 • Příběhová karta o historii a životě Marie Terezie

Detailní popis

Exkluzivní set dvou mincí je věnován Marii Terezii, která byla před 280 lety korunována českou královnou. Tento unikátní set je tvořen 2 originálními krejcary Marie Terezie, z nichž jeden je ražen do stříbra.

Obě historické mince jsou ve velmi dobré kvalitě zachovalosti i přes fakt, že se jedná o 250 let stará reálná platidla. Krejcary s bustou Marie Terezie je jedním z nejznámějších numismatických symbolů období vlády této významné panovnice a byly jedním z hlavních platebních prostředků v Habsburské monarchii.

Mince ve stříbrném a měděném provedení z let 1754 - 1780 jsou uloženy v reprezentativním sběratelském boxu. Každý set je dodáván s certfikátem zaručující pravost i technickou specifikaci obou mincí, a navíc je v něm vložena příběhová karta o životě Marie Terezie. 

AVERZ:
Busta Marie Terezie v různých etapách života. Averz obou mincí se může lišit vzhledem k roku ražby. Buď raný typ s mladistvou bustou, pozdější typ se zahalenou bustou nebo typ z roku 1780 se zahalenou bustou.

REVERZ:
Zadní strana mincí vyobrazuje erb, nápis a nominální hodnotu mincí - 1 krejcar u měděné mince a 20 krejcarů u stříbrné. Reverz mincí se může lišit vzhledem k roku ražby.

Marie Terezie, jedna z nejvýznamnějších panovnic Habsburské monarchie, se narodila v roce 1717 jako dcera císaře Karla VI.  Po jeho smrti v roce 1740 nastoupila na trůn a stala se tak panovnicí nad habsburskými zeměmi, arcivévodkyní rakouskou, vévodkyní lotrinskou a vévodkyní toskánskou. 

V roce 1743 byla Marie Terezie v katedrále svatého Víta v Praze korunována českou královnou. Korunovace byla velkolepou událostí, která se slavila po celém území Českého království. Marie Terezie měla velký vliv na politiku a kulturu své doby. Prosazovala reformy, které zlepšily životy lidí v její říši, a podporovala rozvoj vědy, literatury i umění. Nejznámější reformou se stala bezesporu ta školská, kdy Marie Terezie zavedla povinnou školní docházku a vytvořila dokonalý školský systém. Během svého panování se snažila zlepšit vztahy s českými stavy a podporovala českou kulturu i jazyk. 29. listopadu 1780 podlehla nemoci a hned 3. prosince byla pohřbena v císařské hrobce kapucínů ve Vídni po boku svého manžela Františka I. Štěpána Lotrinského.

Marie Terezie byla jedinečnou vládkyní, která silně ovlivnila politické a kulturní dějiny Evropy. 

Specifikace

Země původu SVATÁ ŘÍŠE ŘÍMSKÁ
Rok 1754-1780
Nominální hodnota 1 Krejcar, 20 Krejcar
Kov Měď (Cu), Stříbro (AG)
Ryzost kovu 585/1000
Hmotnost 10 g, 6,68 g
Průměr 25 mm, 29 mm
Kvalita Very fine (VF) - velmi dobrá
Certifikát pravosti Ano
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit