Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Fabergé - Korunovační vejce, stříbrná mince 2 oz, Proof
Fabergé - Korunovační vejce, stříbrná mince 2 oz, Proof Fabergé - Korunovační vejce, stříbrná mince 2 oz, Proof Fabergé - Korunovační vejce, stříbrná mince 2 oz, Proof Fabergé - Korunovační vejce, stříbrná mince 2 oz, Proof Fabergé - Korunovační vejce, stříbrná mince 2 oz, Proof

Fabergé - Korunovační vejce, stříbrná mince 2 oz, Proof

Pocta slavnému klenotu na minci z ryzího stříbra

Není skladem
 • 2 unce ryzího stříbra 999/1000
 • Parciálně zlaceno a kolorováno 
 • Ražba ve vysokém reliéfu 
 • Jen 888 exemplářů pro celý svět 
 • Elegantní dárková krabička
 • Certifikát zaručující pravost a originalitu mince 

Detailní popis

Pověstné Fabergého vejce – nejžádanější klenoty světa, symbol bohatství a luxusu odrážející lásku k umění a historii.

Mistrovská mince z ryzího stříbra 
oslavující jeden z nejdražších klenotů na světě, symbol luxusu a bohatství, Císařské korunovační vejce Fabergé. Tento klenot je ražen nejmodernější technologií „smartminting“ v ultra vysokém reliéfu, díky čemuž vejce doslova vystupuje z mince. Mince je ražena ve dvou uncích stříbra nejvyšší ryzosti 999,9/1000. Mistrovské dílo je striktně limitováno na pouhých 888 ks a je uloženo do luxusního tématického boxu s ozdobeným průhledem na minci.

Fabergého vejce jsou symbolem bohatství, luxusu a vznešenosti ruského carského dvora a předrevolučního Ruska. Tato mistrovská díla výtvarného umění ceněná pro svou vysokou kvalitu zpracování za použití sofistikovaných technických postupů a vysoce kvalitních materiálů vytvořil ruský klenotník Peter Carl Fabergé a jeho spolupracovníci v rodinné šperkařské dílně v Petrohradě v letech 1885-1917. Každé vejce lze otevřít a skrývá v sobě překvapení. Jubilejní mince je ražena na počest legendárního Fabergéova "Císařského korunovačního vejce". Toto originální dílo bylo předáno poslední imperátorce z rodu Romanovců jako uznání jejímu zářivému korunovačnímu oděvu. Vejce bylo vytvořeno z kombinace barevného zlata, ozdobené zářícími diamanty a jemnými guilloché vzory. Dnes je tento vzácný kus, jehož hodnota se odhaduje na přibližně 18 milionů dolarů, majetkem Victora Vekselberga a je vystaven v Petrohradském muzeu.

PETER CARL FABERGE je registrovanou obchodní značkou společnosti Fabergé (UK) Limited (www.faberge.com) a je použita se souhlasem Fabergé (UK) Limited.

Specifikace

Země původu Mongolsko
Rok 2024
Nominální hodnota 1000 Tugriků
Limitace 888 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 2 oz
Průměr 38,61 mm
Kvalita Proof
Zušlechtění smartminting® (Ultra High Relief)
Certifikát pravosti Ano
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Vejce Fabergé - Císařské korunovační vejce ve 2 uncích ryzího stříbra

Mohlo by se vám také líbit