Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

French Excellency – Dior zlatá mince 1/4 oz Proof
French Excellency – Dior zlatá mince 1/4 oz Proof

French Excellency – Dior zlatá mince 1/4 oz Proof

Pocta Christianu Diorovi v ryzím zlatě

Není skladem
  • Jeden z pouhých 888 exemplářů pro celý svět
  • Mince ražená do 7,78 gramů ryzího zlata
  • Luxusní sběratelský box pro prezentaci mince
  • Číslovaný certifikát zaručující pravost a technické specifikace mince

Detailní popis

Zlatá mince z úspěšné mincovní řady French Excellence od prestižní mincovny Monnaie de Paris, jež vzdává poctu jednomu z nejslavnějších módních návrhářů světa – Christianu Diorovi. Unikátní mince ražená do 1/4 unce ryzího zlata představuje největší přínosy tohoto geniálního módního návrháře jimiž obohatil módní mola celého světa.

Christian Dior (1905–1957) je ikonou módního průmyslu a ve své době byl jedním z nejvlivnějších světových návrhářů. Jen rok poté, co založil svůj módní dům v Paříži, přišel s nejznámější a revoluční kolekcí nazvanou New Look, která zdůrazňovala ženskost a jež vrátila hlavnímu městu Francie statut centra světové módy. Během následujících dvanácti let dokázal Dior rozšířit své podnikatelské aktivity do skutečného módního impéria, které působilo v dalších patnácti zemích světa. V soukromém životě tolik štěstí neměl, soužití s rodiči i sourozenci provázely časté hádky kvůli jeho homosexualitě. Nakonec svou rodinu dokonce vydědil.

Výjimečný návrhář se kromě svého citu pro módu zapsal do historie světové módy také díky svým vůním. Úspěch zmíněné módní kolekce předurčil vznik prvního parfému pod jeho značkou. Dior toužil vytvořit vůni, která by voněla láskou, ale marně pro ni hledal název. Nakonec pomohla náhoda a inspirací se mu stala sestra, která za ním jednoho dne přišla do nově otevřeného salónu. Parfém pojmenovaný Miss Dior je květinový chypre s tóny růže z Grasse, a kromě originální vůně měl také jedinečný flakón, který se stal základním motivem vydané mince.

Specifikace

Země původu Francie
Rok 2021
Nominální hodnota 50 EUR
Limitace 888 ks
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 7.780 g
Průměr 22 mm
Kvalita Proof
Mincovna Monnaie de Paris
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
Balení Luxusní sběratelský box
  • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
  • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
  • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
  • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
  • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
  • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit