Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Historický 15 Krejcar císaře Leopolda I.
Historický 15 Krejcar císaře Leopolda I. Historický 15 Krejcar císaře Leopolda I.

Historický 15 Krejcar císaře Leopolda I.

Originální mince jednoho z nejdéle panujících vladařů Česka

Není skladem
 • Originální mince z doby vlády Leopolda I
 • Více než 60% stříbra
 • Mince jednoho z nejdéle vládnoucích českých panovníků
 • Historická mince s velkorysým průměrem 30 mm
 • Historický skvost mezi sběrateli velice vyhledávaný!!
 • Velmi dobrá kvalita zachovalosti
 • Luxusní etuje 
 • Certifikát autentičnosti se štítkem o Leopoldu I.

Detailní popis

Originální mince s vysokým obsahem stříbra z dob vlády Leopolda I., císaře Svaté říše římské i jednoho z nejdéle vládnoucích českých panovníků. Mince je ražena do stříbra o ryzosti 625/1000 v průměru 30 mm. Tato mince je historický skvost, který je mezi sběrateli velmi vyhledávaný. I přes fakt, že se jedná o opravdu staré platidlo, je ve velmi dobré kvalitě zachovalosti. Leopold I. byl na trůně dlouhých 48 let! Déle bych jen František Josef I. 

Na konci 17. století, v době, kdy Evropa byla rozervána válkami a mocenskými boji, seděl na trůně Svaté říše římské císař Leopold I., muž, který byl nejen dlouholetým panovníkem, ale také vůdcem v čele říše během klíčových historických okamžiků, jež formovaly jak osud českých zemí, tak i celé střední Evropy. Leopold I. nebyl původně připravován na roli císaře. Po smrti svého staršího bratra Ferdinanda IV. se však stal následníkem habsburského trůnu. Jeho vláda byla od počátku poznamenána válkami. Musel čelit hrozbě osmanských armád přicházejících z východu, které pravidelně ohrožovaly hranice jeho říše, včetně území dnešního Česka. Leopoldova vláda byla také dobou, kdy se české země, ačkoli již pod habsburskou kontrolou, staly svědky obnovy katolicismu po devastacích třicetileté války. Císař, hluboce věřící katolík, prosazoval kontrareformaci, která měla za následek opětovné posílení katolické církve v regionu. V roce 1680, kdy byla ražena tato mince v hodnotě 15 krejcarů, bylo České království důležitou součástí habsburské monarchie. Leopold I. jako císař a český král hrál klíčovou roli v obraně a správě těchto zemí. Jeho vítězství ve Vídni nad Osmany a následný mír přinesly do regionu dlouho očekávanou stabilitu.

Mince, která byla ražena v tomto období, je tedy nejen připomenutím historie, ale také symbolem Leopoldovy vlády a významu, který měl pro české země. Nabízíme tuto minci jako vzácný artefakt, který umožňuje nahlédnout do doby, kdy české dějiny byly těsně propletené s dějinami širší středoevropské politiky a mocenských zápasů. Je to mince, která v sobě nese příběhy válek, diplomacie a vývoje, jež formovaly moderní Evropu.

Pro ty, kdo chtějí uchovat kus minulosti a připomenout si éru, kdy české země stály v epicentru evropského dění, je 15 krejcarů Leopolda I. významným sběratelským kouskem, který překlenuje staletí a přináší do dnešních domovů část odkazu té doby.

Specifikace

Země původu Kremnica
Rok 1657-1705
Nominální hodnota 15 Krejcar
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 625/1000
Hmotnost 6,5 g
Průměr 30 mm
Kvalita Velmi dobrá
Certifikát pravosti Ano
Balení Elegantní dárkové balení
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit