Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Hrdá historie českého národa
Hrdá historie českého národa Hrdá historie českého národa Hrdá historie českého národa Hrdá historie českého národa Hrdá historie českého národa Hrdá historie českého národa Hrdá historie českého národa

Hrdá historie českého národa

Důležité momenty historie našeho národa, památky, osobnosti, ale i symboly, na které můžeme být právem hrdí, na pamětních tolarech Čechie.

Skladem
399 Kč
 • 100 let nejvyššího státního vyznamenání na pamětní ražbě
 • Zušlechtěno ryzím zlatem 999/1000
 • Nejvyšší ražební kvalita Proof
 • Certifikát autentičnosti k ražbě ZDARMA
 • Tématický dárek - pexeso ZDARMA
 • Exkluzivně vydáváno Bohemia mincovnou

Detailní popis

Využijte právě teď možnosti získat originální ražbu s vyobrazením nejvyššího vyznamenání, jež se u nás uděluje již 100 let, s cenovým zvýhodněním 60 %Pro prvních 100 sběratelů je navíc připraven DÁREK v podobě tématického PEXESA! 

Originální pamětní ražba s motivem Řádu Bílého lva je zušlechtěna ryzím zlatem 999/1000 a ražena v nejvyšší ražební kvalitě Proof, což dokládá přiložený certifikát pravosti. Přední strana výroční ražby nese podobu původního prvorepublikového vyznamenání obkrouženého stuhou s nápisem PRAVDA VÍTĚZÍ. Na rubové straně je zobrazeno originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 TOLAR ČECHIE odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Řád Bílého lva je nejvyšším českým vyznamenáním, které vychází z původního Československého řádu Bílého lva. Řád vznikl jen pár let po vzniku nové republiky uprostřed neklidné poválečné Evropy. Aby Československo vůbec vzniklo a obstálo ve světové politice, potřebovalo silné spojence. Vedle Spojených států amerických to byla především Francie, vzor pro mladou republiku a evropská velmoc. A právě ve Francii tvůrci řádu načerpali inspiraci pro jeho podobu a jeho prvním nositelem se stal několikanásobný francouzský premiér a prezident Raymond Poincaré. V prvním roce udělování řádu jej získali i další dva Francouzi, maršál Ferdinand Foch a Maurice Janin, francouzský generál a velitel Československých legií v Rusku a ve Francii. Ocenění v témže roce získali i rumunský král Ferdinad I. a jugoslávský král Alexandr I., jejichž země byli spojenci Československa.

Pamětní ražba Řád Bílého lva otevírá exkluzivní kolekci Hrdá historie českého národa. Objednáním pamětní ražby Řád Bílého lva si otevíráte fascinující kolekci Hrdá historie českého národa. Další pamětní ražby z kolekce obdržíte cca v měsíčním intervalu každou za cenu 799 Kč + 129 Kč poštovné a balné. Kolekce nyní obsahuje 28 kusů ražeb může se ale v budoucnu rozšiřovat. Více informací o kolekci najdete zde. Podmínky objednávky si můžete přečíst zde.

Specifikace

Limitace 5000 kompletních kolekcí
Kov Měď (Cu)
Hmotnost 26 g
Průměr 38,61
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Zušlechtění Zlato
Certifikát pravosti Ano

ANO, objednávám si první pamětní ražbu Řád Bílého lva z kolekce Hrdá historie českého národa, která ke dni odeslání objednávky obsahuje 28 ražeb, za speciální cenu 399 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné; v případě, že při objednávce zvolím platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Spolu s tím si objednávám celou kolekci ražeb Hrdá historie českého národa, kdy budu jednotlivé ražby dostávat přibližně jednou měsíčně za cenu 799 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Beru na vědomí, že u každé z těchto ražeb můžu odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od doručení ražby / mince. Stejně tak mohu odběr kolekce Hrdá historie českého národa kdykoliv ukončit. Oboje můžu učinit písemně, telefonicky nebo e-mailem prohlášením vůči společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. Nabídka Moje mincovna CZ s.r.o. je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání zásob. Objednávku může učinit pouze osoba starší 18 let.

Odesláním objednávky potvrzuji, že jsem se seznámil s obchodními podmínkami společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. dostupnými zde, rozumím jim, souhlasím s nimi a zavazuji se jimi řídit.

Pamětní ražby v jedinečné sbírce Hrdá historie českého národa připomínají důležité momenty historie našeho národa, památky, osobnosti, ale i symboly, na které můžeme být právem hrdí. Na averzu ražeb najdete například originální ztvárnění Koruny svatého Václava, památné hory Říp nebo města stříbra Kutné Hory. Rubová strana pak nese společný motiv – originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 tolar odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích

Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA

 • výpravné sběratelské album pro důstojné uložení pamětních ražeb,
 • certifikát autentičnosti zaručující pravost, původ a technické specifikace ke každé ražbě,
 • 20% cenové zvýhodnění na každou další ražbu v kolekci
 • zajímavé informace a příběh spojený s motivem ražby na druhé straně certifikátu,
 • průvodní dopis ke každé ražbě.

Mohlo by se vám také líbit