Karel IV., Otec vlasti - pamětní medaile zušlechtěná ryzím zlatem + certifikát + obrazová reprodukce
Karel IV., Otec vlasti - pamětní medaile zušlechtěná ryzím zlatem + certifikát + obrazová reprodukce Karel IV., Otec vlasti - pamětní medaile zušlechtěná ryzím zlatem + certifikát + obrazová reprodukce Karel IV., Otec vlasti - pamětní medaile zušlechtěná ryzím zlatem + certifikát + obrazová reprodukce

Karel IV., Otec vlasti - pamětní medaile zušlechtěná ryzím zlatem + certifikát + obrazová reprodukce

Karel IV., poprávu nazývaný Otec vlasti, usedl na trůn svého milovaného českého království právě před 675 lety. Pamětní medaile zušlechtěná ryzím zlatem vzdává hold výjimečné osobnosti největšího Čecha.

Skladem
398 Kč
  • Medaile je zušlechtěna ryzím zlatem 999/1000
  • Ražena v nejvyšší numismatické kvalitě Proof
  • Exkluzivně emitována pod značkou Bohemia Mint
  • Dodávána s certifikátem pravosti a obrazovou reprodukcí z Velkých kronik Francie zobrazující banket konaný na počest Karla IV. při jeho návštěvě Francie v roce 1378. 

Detailní popis

Karel IV., Otec vlasti, jako český král ověnčený korunovačními klenoty, je na averzu pamětní medaile zcela ojediněle ztvárněn v koňském sedle. Medalie je zušlechtěna ryzím zlatem 999/1000 a ražena v nejvyšší ražební kvalitě Proof, což dokládá přiložený certifikát pravosti. Na obrazové reprodukci z Velkých kronik Francie je zobrazen banket, který francouzský král Karel V. Moudrý nabídl císaři Karlu IV. a jeho nejstaršímu synovi Václavovi IV. při jejich návštěvě Francie v roce 1378.

Karel IV. - největší Čech a nejvýznamnější evropský panovník pozdního středověku. Po otci zdatný a pragmatický Lucemburk, po matce uvážlivý a zbožný Přemyslovec. Spojení těchto vlastností, vynikající vzdělání a pevná víra dovedly mladého následníka trůnu až na císařský stolec Svaté říše římské. Domovem a milovanou vlastí však Karlovi bylo jeho rodné České království. Zasloužil se o jeho nebývalý rozkvět, Prahu si zvolil za své sídelní město a učinil z ní nejhonosnější metropoli tehdejší Evropy.

Na rubové straně medaile je zobrazeno originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 tolar odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Specifikace

Kov Měď (Cu)
Hmotnost 26 g
Průměr 38,61 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Zušlechtění Zlato
Certifikát pravosti Ano

Mojemincovna.cz vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.

Nabídka je platná do 31. 12. 2020 nebo do vyprodání skladových zásob.

Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.

Mohlo by se vám také líbit