Karel IV., Otec vlasti, v čistém ražebním lesku + certifikát + obrazová reprodukce
Karel IV., Otec vlasti, v čistém ražebním lesku + certifikát + obrazová reprodukce Karel IV., Otec vlasti, v čistém ražebním lesku + certifikát + obrazová reprodukce Karel IV., Otec vlasti, v čistém ražebním lesku + certifikát + obrazová reprodukce

Karel IV., Otec vlasti, v čistém ražebním lesku + certifikát + obrazová reprodukce

Karel IV., poprávu nazývaný Otec vlasti, usedl na trůn svého milovaného českého království právě před 675 lety. Pamětní medaile v čistém ražebním lesku vzdává hold výjimečné osobnosti největšího Čecha.

Skladem
99 Kč
  • Medaile v čistém ražebním lesku
  • Exkluzivně emitována pod značkou Bohemia Mint
  • Dodávána s certifikátem pravosti a obrazovou reprodukcí z Velkých kronik Francie zobrazující banket konaný na počest Karla IV. při jeho návštěvě Francie v roce 1378. 

Detailní popis

Karel IV., Otec vlasti, jako český král ověnčený korunovačními klenoty, je na averzu pamětní medaile zcela ojediněle ztvárněn v koňském sedle. Medaile je dodávána spolu s certifikátem pravosti a obrazovou reprodukcí z Velkých kronik Francie zobrazující banket, který francouzský král Karel V. Moudrý nabídl císaři Karlu IV. a jeho nejstaršímu synovi Václavovi IV. při jejich návštěvě Francie v roce 1378. 

Karel IV. - největší Čech a nejvýznamnější evropský panovník pozdního středověku. Po otci zdatný a pragmatický Lucemburk, po matce uvážlivý a zbožný Přemyslovec. Spojení těchto vlastností, vynikající vzdělání a pevná víra dovedly mladého následníka trůnu až na císařský stolec Svaté říše římské. Domovem a milovanou vlastí však Karlovi bylo jeho rodné České království. Zasloužil se o jeho nebývalý rozkvět, Prahu si zvolil za své sídelní město a učinil z ní nejhonosnější metropoli tehdejší Evropy.

Na rubové straně medaile je zobrazeno originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 tolar odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Specifikace

Limitace 50000 exemplářů
Kov Základní kov (Cu/Ni)
Hmotnost 15 g
Průměr 33 mm
Kvalita Brilliant Uncirculated
Certifikát pravosti Ano

Mojemincovna.cz vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.

Nabídka je platná do 31. 12. 2020 nebo do vyprodání skladových zásob.

Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.

Mohlo by se vám také líbit