Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Karel IV., římský císař na minci z pravého zlata 0,5 g
Karel IV., římský císař na minci z pravého zlata 0,5 g - box s certifikátem

Karel IV., římský císař, zlatá mince

Pocta největší osobnosti českého národa na minci z pravého zlata

Není skladem
  • mince z pravého zlata vzdávající hold Karlu IV. jako římskému císaři
  • umělecké provedení historického motivu v nejvyšší kvalitě ražby Proof
  • luxusní box pro bezpečné uložení mince
  • certifikát zaručující pravost a originalitu mince

Detailní popis

Mince, která vzdává hold největší osobnosti českého národa, Karlu IV., v sobě snoubí trvalou hodnotu pravého zlata a jedinečného uměleckého provedení

Ztvárnění averzní strany mince je inspirováno zlatou pečetí, která byla připojena k nejdůležitějšímu ústavnímu dokumentu Svaté říše římské - Zlaté bule Karla IV. Dokument vydaný císařem Karlem IV. roku 1356 platil až do zániku říše v roce 1806. Zlatá bula Karla IV. upravovala způsob volby římského krále a potvrzovala výjimečné a nezávislé postavení českého krále a českého státu v rámci říše.

Na averzu mince je vyobrazen Karel IV. na trůnu s korunovačními klenoty - císařskou korunou, žezlem a jablkem. Po Karlově pravici je vyobrazen znak Svaté říše římské, po jeho levici pak znak s českým dvouocasým lvem. V horní části mince je umístěna nominální hodnota a nápis Charles IV.  Na reverzní straně je pak státní znak republiky Vanuatu, kterým je melanéský bojovník s kopím.

Součástí balení je nejen reprezentativní box, ale i průvodní dopis s tím nejzajímavějším o Karlu IV. a certifikát autentičnosti zaručující pravost, původ a technické specifikace mince.

Karel IV. se narodil v roce 1316 a byl pokřtěn jménem Václav. Jméno Karel přijal při biřmování během své výchovy ve Francii po svém strýci a kmotrovi Karlu IV. Sličném. Stal se prvním českým králem, který byl zároveň i císařem Svaté říše římské.

Karel IV. učinil mnoho pro své milované České království a po právu mu náleží přízvisko Otec vlasti. Jako český král proslul především založením univerzity v Praze, která nese jeho jméno, výstavbou Nového Města pražského, stavbou kamenného (později Karlova) mostu přes řeku Vltavu v Praze, zbudováním hradu Karlštejna a mnoha dalšími počiny.

Specifikace

Země původu Vanuatu
Rok 2016
Nominální hodnota 10 Vatu
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 585/1000
Hmotnost 0,5 g
Průměr 11 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Certifikát pravosti Ano
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
  • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
  • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
  • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
  • Nabídka je platná do 30. 6. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
  • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
  • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit