Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Svatováclavská koruna na oficiální cihličce z ryzího zlata + DÁREK
Svatováclavská koruna na oficiální cihličce z ryzího zlata + DÁREK Svatováclavská koruna na oficiální cihličce z ryzího zlata + DÁREK

Svatováclavská koruna na oficiální cihličce z ryzího zlata + DÁREK

Pocta nejvzácnějšímu klenotu naší země na oficiální cihličce z kovu s trvalou hodnotou

Skladem
1 490 Kč
  • Oficiální cihlička ze zlata nejvyšší ryzosti
  • Nejvyšší kvalita ražby Proof
  • DÁREK PRO VÁS: certifikát autentičnosti a obrazová reprodukce z Velkých kronik Francie
  • Exkluzivně vydáváno Bohemia mincovnou

Detailní popis

Oficiální cihlička ražená do ryzího zlata 999,9/100 v nejvyšší kvalitě vzdává hold svatováclavské koruně, nejvzácnějšímu klenotu naší země. Slavná koruna byla zhotovená v roce 1346 na přání Karla IV., který s ní byl o rok později v katedrále sv. Víta slavnostně korunován na českého krále. Karel IV. nechal novou korunu zasvětit prvnímu patronu českých zemí, svatému Václavovi.

Svatováclavská koruna je vyhotovena z 21 až 22 karátového zlata. Je osázena 96 drahokamy, kromě jiného ji zdobí jedny z největších safírů na světě. Na kráse jí přidává 20 perel. Karel IV. věnoval korunu prvnímu patronu země sv. Václavovi a zanechal ji, jako korunu státní, ke korunovaci dalších českých králů, svých nástupců na českém trůně. Snad až do konce svého života (1378) ji však nechával upravovat a doplňovat nejvzácnějšími drahými kameny, jež se mu podařilo získat. A tak se koruna vyvíjela do své konečné současné podoby. Svatováclavská koruna je v současné době společně s dalšími korunovačními klenoty uložena v korunní komoře chrámu svatého Víta na Pražském hradě.

Certifikát autentičnosti zaručuje pravost, původ a technické specifikace oficiální zlaté cihličky Svatováclavská koruna a zároveň přináší zajímavé informace o tomto skvostu českých korunovačních klenotů. Na obrazové reprodukci úvodní strany Korunovačního řádu Karla IV. vidíme nádherně iluminovanou iniciálu zobrazující krále trůnícího mezi dvěma biskupy. Oba dokumenty jsou opatřeny unikátně číslovaným hologramem a Vy je od nás obdržíte DAREM!

Specifikace

Země původu Česká republika
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 0,31 g (1/100 oz)
Průměr 15,2 x 8,6 x 0,11 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano
  • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
  • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
  • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
  • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
  • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
  • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit