Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Karlův most - ražba v 1/10 unci ryzího zlata, Proof
Karlův most - ražba v 1/10 unci ryzího zlata, Proof Karlův most - ražba v 1/10 unci ryzího zlata, Proof Karlův most - ražba v 1/10 unci ryzího zlata, Proof

Karlův most - ražba v 1/10 unci ryzího zlata, Proof

Nádherná zlatá ražba s detailním vyobrazením Staroměstské mostecké věže a Karlova mostu

Skladem
15 900 Kč

 

 • 1/10 unce ryzího zlata 999/1000
 • Číslovaný certifikát pravosti
 • Přísná limitace tématických 200 exemplářů pro celý svět
 • Elegantní sběratelská krabička
 • Exkluzivně pouze u Moje mincovna CZ

Detailní popis

Exkluzivní pamětní ražba z ryzího zlata vzdávající hold nejvýznamější památce v Praze, Karlovu mostu. Tato prestižní ražba je striktně limitovaná na striktních 199 exemplářů celosvětově a je ražena do zlata s ryzostí 999/1000. Numismat je vydán tradiční ryze českou Bohemia mincovnou a je exkluzivně distribuován společnostmi Moje mincovna CZ. Každá ražba je individuálně ověřena Českým puncovním úřadem.

Karlův most, spojující Staré Město a Malou Stranu, byl dokončen roku 1402. Dosahuje délky přibližně 516 metrů. V minulosti byl velice důležitým dopravním spojením přes Vltavu v Praze, do konce roku 1841 dokonce jediným. Po mostě jezdila nejdříve koňská tramvaj, tzv. koňka, kterou následně vystřídala Křížíkova elektrická tramvaj. Tu však kvůli častým poruchám nahradily autobusy, které zde jezdily až do druhé světové války. Po válce již na Karlův most mohly vjet pouze automobily a provoz na mostě úplně skončil roku 1965, od té doby je určen pouze pro pěší.

V současnosti je Karlův most oblíbeným místem pouličních umělců, kteří svým talentem lákají jeho návštěvníky. Na to, aby mohli provozovat své umění na tomto věhlasném místě, však musí mít speciální povolení. Veškeré informace a zajímavosti o našem nejslavnějším mostě jsou k dispozici v Muzeu Karlova Mostu umístěném v budově kláštera Křížovníku s červenou hvězdou na Křižovnickém náměstí.

Dominantou averzu je detailně propracovaná Staroměstská mostecká věž, za kterou pevně stojí Karlův most s barokními sochami, pod nímž teče Vltava. V pozadí vidíme Malou Stranu, nad níž se vykresluje panoráma Pražského hradu

Reverzní strana nese symbolickou hodnotu 30 TOLAR ČECHIE odkazující na bohatou tradici mincovnictví českých zemí a propojená heraldická zvířata český lev a moravská a slezská orlice pak zdůrazňují jejich jednotu.

Toto malé numismatické dílo je uloženo v luxusní sběratelské etui společně s číslovaným certifikátem původu, který potvrzuje původ a pravost. 

Specifikace

Země původu Česká republika
Rok 2024
Nominální hodnota Symbolická nominální hodnota 30 Tolar Čechie
Limitace 199 ks
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 1/10 oz
Průměr 18 mm
Kvalita Proof
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit