Spolehlivý partner sběratelů zlatých a stříbrných pamětních mincí a medailí

Lion of England, zlatá mince 1/4 oz
Královská Tudorovská zvířata – Anglický lev, zlatá mince 1/4 oz Anglický lev zlatá mince 1/4 oz

Královská Tudorovská zvířata – Anglický lev, zlatá mince 1/4 oz

Pamětní mince ze série The Royal Tudor Beasts Collection

Skladem
22 900 Kč

 

 • Originální zlatá mince s motivem anglického lva ze série The Royal Tudor Beasts Collection
 • nejvyšší kvalita ražby Proof
 • striktně limitovaná emise od The Royal Mint -  1000 exemplářů pro celý svět
 • elegantní sběratelské balení
 • číslovaný certifikát pravosti s hologramem

Detailní popis

Krásná zlatá pamětní mince Anglický lev patří do série Královských tudorovských zvířat. Tato unikátní mince z ryzího zlata 999,9/1000 je přísně limitována počtem 1000 exemplářů pro celý svět a byla emitována Britskou královskou mincovnou ve spolupráci s předními odborníky a historiky Buckinghamského paláce.

Mince s erbovním lvem Jindřicha VIII. odkazuje k dynastii Tudorovců, která v Anglii vládla sto dvacet let. Prvním tudorovským králem byl Jindřich VII., který se na anglický trůn dostal v roce 1485 po vítězství v takzvané válce růží mezi šlechtici z Yorku a z Lancasteru. Za vlády Tudorovců se z Anglie stala renesanční mocnost a došlo rovněž k náboženské reformaci a vzniku anglikánské církve. O ten se zasloužil další významný tudorovský panovník Jindřich VIII., jemuž papež nepovolil svatbu s Annou Boleynovou, dvorní dámou jeho předchozí manželky Kateřiny Aragonské. Král měl za svůj život žen celkem šest, po dvou zmíněných následovala Jana Seymourová. Právě v době manželství s ní nechal Jindřich VII. u svého paláce Hampton Court vysochat deset heraldických zvířat, které potvrzují královský původ rodu. Je mezi nimi i lev symbolizující odvahu a hrdost, který se stal předobrazem této mince. Dalšími královými manželkami se staly Anna Klevská, Kateřina Howardová a Kateřina Parrová, která ho jako jediná přežila. Posledním Tudorovcem pak byla Alžběta I., jejíž vláda bývá označována jako alžbětinská doba a byla časem velkého kulturního rozvoje Anglie, kdy napsal svá díla mimo jiné William Shakespeare, ale také obdobím mořeplavby a budování světového impéria.

Mince je bezpečně uložena v ochranné kapsli a tematické dárkové krabičce spolu s certifikátem pravosti dokládajícím technické specifikace mince a brožurou s historií samotného motivu.

Specifikace

Země původu UK
Rok 2022
Nominální hodnota 25 Pounds
Limitace 1000 ks
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 7,8 g
Průměr 22 mm
Kvalita Proof
Certifikát pravosti Ano, číslovaný s hologramem
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2022 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každou obdrženou emisi můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jejího obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení emise.

Mohlo by se vám také líbit