Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Královská Tudorovská zvířata – Yale z Beufortu, zlatá mince 1/4 oz, Proof
Královská Tudorovská zvířata – Yale z Beufortu, zlatá mince 1/4 oz, Proof Královská Tudorovská zvířata – Yale z Beufortu, zlatá mince 1/4 oz, Proof Královská Tudorovská zvířata – Yale z Beufortu, zlatá mince 1/4 oz, Proof Královská Tudorovská zvířata – Yale z Beufortu, zlatá mince 1/4 oz, Proof

Královská Tudorovská zvířata – Yale z Beufortu, zlatá mince 1/4 oz, Proof

Úchvatná mince ze série Královských Tudorovských zvířat

Není skladem
 • Originální mince z královské mincovny
 • Ryzí zlato 999,9/1000
 • Striktní limitace 750 ks celosvětově
 • Dřevěné dárkové balení
 • Číslovaný certifikát s hologramem

Detailní popis

Krásná zlatá pamětní mince Yale z Beufortu, která patří do originální série Královských Tudorovských zvířat. Tento numismatický skvost z ryzího zlata 999,9/1000 je přísně limitována počtem 750 exemplářů pro celý svět a byla emitována Britskou královskou mincovnou ve spolupráci s předními odborníky a historiky Buckinghamského paláce.

Mince s erbovním lvem Jindřicha VIII. odkazuje k dynastii Tudorovců, která v Anglii vládla sto dvacet let. Prvním tudorovským králem byl Jindřich VII., který se na anglický trůn dostal po vítězství v takzvané válce růží. Za vlády Tudorovců se z Anglie stala renesanční mocnost a došlo rovněž k náboženské reformaci a vzniku anglikánské církve. O ten se zasloužil Jindřich VIII., který měl za svůj život šest manželek. Právě on nechal u svého paláce Hampton Court vysochat deset heraldických zvířat, mezi nimiž i lva symbolizujícího odvahu a hrdost, který se stal předobrazem této mince. Posledním Tudorovcem pak byla Alžběta I., jejíž vláda byla časem velkého kulturního rozvoje Anglie, mořeplavby a budování světového impéria. Mýtické zvíře s vlastnostmi kozy nebo antilopy, který má kly kance, rohy, které se mohou otáčet všemi směry nezávisle na sobě a lvím ocasem. Yale of Beaufort byl symbolem lady Margaret Beaufortové, matky Jindřicha VII. a je také jedním z nejzvláštnějších heraldických strážců vybraných Jindřichem VII., aby střežili palác Hampton Court. Yale je také spojen s titulem Somerset, který bratr Jane Seymourové Edward držel jako vévoda. Zvíře je zobrazeno jako silný obránce s korunním límcem, jež je znamením královského vlastnictví. Řetěz kolem těla ukazuje, jak bylo mocné stvoření zkroceno.

Mince je dodávána v elegantní dřevené etuji od Royal Mint, součástí je číslovaný certifikát pravosti drahého kovu.

 

Specifikace

Země původu Velká Británie
Rok 2023
Nominální hodnota 25 Liber
Limitace 750 ks
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 7,80 g (1/4 oz)
Průměr 22 mm
Kvalita Proof
Certifikát pravosti Ano
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit