Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Lípa - národní strom, zušlechtěno ryzím zlatem
Lípa - národní strom, zušlechtěno ryzím zlatem Lípa - národní strom, zušlechtěno ryzím zlatem

Lípa - národní strom, zušlechtěno ryzím zlatem

Pocta odvěkému symbolu ochrany, lásky a svobody. Výjimečná edice s pouhými 999 exempláři je projevem trvalé úcty k naší nádherné zemi.

Skladem
  • Jedinečná pamětní ražba uctívající náš národní strom, lípu
  • Pouhých 999 exemplářů
  • Zušlechtěna ryzím zlatem a parciálně kolorována
  • Elegantní sběratelské album s hologramem a unikátním číslováním

Detailní popis

Představujeme Vám pamětní ražbu ryze české Bohemia mincovny vzdávající hold našemu národnímu stromu - lípě, která již od dob Slovanů v představách lidí zhmotňuje symbol ochrany, péče, lásky a bezpečí. Výjimečná edice s pouhými 999 exempláři je projevem trvalé úcty k naší nádherné zemi, na jejíž bohatou historii, přírodní dědictví a kulturní odkaz můžeme být právem hrdí.

Již ve slovanské mytologii byla lípa posvátným stromem, kterého se dle legend štítí zlí duchové. Lidé také věřili, že když Panna Marie sestupuje z nebe na zem, odpočívá právě na lípě. Proto na ní zavěšovali svaté obrázky. 
Význam lípy jako národního stromu vznikl v době národního obrození, kdy představovala symbol opozice vůči německému útlaku a jejich národnímu stromu – dubu. Lípa reprezentovala slovanskou měkkost a dobrotu (med z lipových květů) oproti německé tvrdosti (tvrdé žaludy).
Lipové ratolesti můžeme nalézt hned na dvou státních symbolech – standartě prezidenta a státní pečeti, ale i na vojenských uniformách a bankovkách – motiv lipových lístků a plodů se objevuje například na české pětitisícové bankovce. Mezi další země, které lípu jako symbol používají, patří Slovensko nebo Slovinsko.

 

Pamětní ražba je zušlechtěna ryzím zlatem a parciálně kolorována. Tato emise je dodávánaelegantním sběratelském albu s hologramem a unikátním číslováním.

 

Specifikace

Rok 2023
Nominální hodnota symbolická nominální hodnota 1 TOLAR ČECHIE
Limitace 999 ks
Kov Měď (Cu)
Hmotnost 30 g
Průměr 40 mm
Kvalita Proof
Zušlechtění Zušlechtěno ryzím zlatem, parciálně kolorováno
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano
Balení Sběratelské album s unikátně číslovaným hologramem

•    Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
•    Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
•    Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
•    Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.
•    Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
•    Každou obdrženou emisi můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jejího obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení emise.

Mohlo by se vám také líbit