Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Luxusní set historických mincí Marcus Aurelius a Faustina
Luxusní set historických mincí Marcus Aurelius a Faustina Luxusní set historických mincí Marcus Aurelius a Faustina Luxusní set historických mincí Marcus Aurelius a Faustina Luxusní set historických mincí Marcus Aurelius a Faustina Luxusní set historických mincí Marcus Aurelius a Faustina Luxusní set historických mincí Marcus Aurelius a Faustina

Luxusní set historických mincí Marcus Aurelius a Faustina

Láska větší než slunce nad Římem zářící na dvou stříbrných mincích

Skladem
14 990 Kč
 • Originální historické mince ražené v letech 138 - 180 n.l.
 • Stříbrné artefakty ve velmi dobré kvalitě zachovalosti
 • Set limitován pouhými 499 kusy celosvětově!  
 • Sběratelský box pro prezentaci mincí
 • Číslovaný certifikát zaručují pravost 
 • Příběhová karta 

Detailní popis

Tento exkluzivní set tvoří originální stříbrné mince císaře Marca Aurelia a jeho milované ženy Faustiny II. I přes fakt, že jsou více než 1700 let staré, jsou obě mince ve velmi dobré kvalitě zachovalosti, Tyto skvostné artefakty římského císaře a jeho spřízněné duše Faustiny II. byly raženy do stříbra vysoké ryzosti 900/1000. Tento exkluzivní set je celosvětově striktně limitován na pouhých 499 exemplářů. 

Ve zlatém středu starověkého Říma, kde moc a politika ovládaly každý roh, se odehrával jeden z nejvýznamnějších milostných příběhů antiky. Marcus Aurelius, filozofický císař, a Annia Galeria Faustina, krásná a vzdělaná dcera císaře Antonina Pia, byli svázáni nejen politicky, ale i hlubokým a upřímným citovým poutem. I když byl jejich sňatek na první pohled spojením dvou významných římských rodin, za oponou oficiálního vystupování se skrývala přirozená náklonnost a obdiv. Marcus ve svém mistrovském díle „Meditace“ často hovořil o ctnostech a mnozí historici se domnívají, že mohl být inspirován právě Faustinou. Jejich vztah, ačkoli poznamenaný skandály a klepy, byl pevný. Když Faustina při vojenském tažení v roce 175 n. l. zemřela, byl Marcus zdrcen. Jeho láska k ní byla tak hluboká, že na její počest postavil chrám. Jejich příběh připomíná, že v srdci impéria, kde politika často převládá nad osobními pocity, může láska nejen vzkvétat, ale také trvale osvítit dějiny.

Obě mince jsou prezentovány v elegantní krabičce a doplněny číslovaným certifikátem, který zaručuje pravost a původ obou mincí, a také příběhovou kartou, která Vám umožní ponořit se do fascinující historie těchto významných postav římských dějin.

Specifikace

Země původu SVATÁ ŘÍŠE ŘÍMSKÁ
Rok 138 - 180
Nominální hodnota 1 denár
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 900/1000
Hmotnost 3 g + 3 g
Průměr 18 mm
Kvalita Very fine (VF) - velmi dobrá
Certifikát pravosti Ano
Balení Originální box výrobce a ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit