Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Největší osobnosti českých dějin
Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin

Největší osobnosti českých dějin

Pamětní ražba zušlechtěná ryzím stříbrem 999/1000 a kolorovaná speciální technikou barevného tisku

Skladem
399 Kč
 • zušlechtěno ryzím stříbrem 999/1000
 • raženo v nejvyšší ražební kvalitě Proof
 • kolorováno speciální technikou barevného tisku
 • exkluzivně vydáváno Bohemia mincovnou
 • DÁREK - velmi vyhledávaná reprodukce plakátu Dáma s kaméliemi o výšce 65cm

Detailní popis

Pamětní ražba Alfons Mucha je zušlechtěna ryzím stříbrem 999/1000 a ražena v nejvyšší kvalitě Proof. Součástí ražby je i certifikát pravosti zaručující její původ a technické specifikace. 
Na svém averzu nese portrét českého malíře, grafika a designéra období secese, Alfonse Muchy, provedený speciální technikou kolorovaného tisku. Na rubové straně je zobrazeno originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 TOLAR ČECHIE odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Nyní jako dárek k pamětní ražbě Alfons Mucha získáte zdarma reprodukci velmi žádaného plakátu Dáma s kaméliemi o výšce 65cm, jež propagoval slavné drama Alexandra Dumase v hlavní roli se Sarah Bernhardt na jejím turné v letech 1905–1906 a 1910–1911. 

Umělecké desky mladého a ambiciózního Alfonse Muchy byly plné ilustrací, propracovaných kreseb a návrhů. Pečlivě pozoroval přírodu, architekturu, sochy, ale i užité umění. Vytvářel kresebné studie, z nichž vytahoval nejzajímavější ornamenty a kombinoval je ve svém díle do bohaté mozaiky.
Ve spojení se vznešenou a smyslnou ženskou postavou dosáhl ideálního výsledku. Brzy se jeho tvorba ze salonu přesunula i do běžných domácností, a to v podobě obalů od čokolád, krabiček na cigarety nebo třeba kalendářů.
Mucha však nebyl jen tvůrcem propagačních předmětů. Na obří malířská plátna zvěčnil také slovanské náměty.
Hrající si děti, pohanské rituály, veselí v přírodě a další motivy připomínal ve svém díle celému národu.
Obrazy s rozměrnými parametry jsou obdivuhodné dodnes, stejně jako jeho drobné kresby a návrhy. Nesou totiž nejen propracovaný námět, ale i po formální stránce jsou provedeny do detailu.

Pamětní ražba Alfons Mucha otevírá exkluzivní kolekci Největší osobnosti českého národa. Objednáním pamětní ražby Alfons Mucha si otevíráte fascinující kolekci Největší osobnosti českého národa. Další pamětní ražby z kolekce obdržíte cca v měsíčním intervalu každou za cenu 799 Kč + 129 Kč poštovné a balné. Kolekce nyní obsahuje 28 kusů medailí, může se ale v budoucnu rozšiřovat. Více informací o kolekci najdete zde. Podmínky objednávky si můžete přečíst zde.

Specifikace

Země původu Česká republika
Kov Základní kov (Cu/Ni)
Hmotnost 26 g
Průměr 38,61 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Zušlechtění Stříbro
Certifikát pravosti Da

ANO, objednávám si první pamětní ražbu Alfons Mucha z kolekce Největší osobnosti českých dějin, která ke dni odeslání objednávky obsahuje 28 ražeb, za cenu 399 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné; v případě, že při objednávce zvolím platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Spolu s tím si objednávám celou kolekci ražeb Největší osobnosti českých dějin, kdy budu jednotlivé ražby dostávat přibližně jednou měsíčně za cenu 799 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Beru na vědomí, že u každé z těchto ražeb můžu odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od doručení ražby. Stejně tak mohu odběr Největší osobnosti českých dějin kdykoliv ukončit. Oboje můžu učinit písemně, telefonicky nebo e-mailem prohlášením vůči společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. Nabídka Moje mincovna CZ s.r.o. je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání zásob. Objednávku může učinit pouze osoba starší 18 let.

Odesláním objednávky potvrzuji, že jsem se seznámil s obchodními podmínkami společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. dostupnými zde, rozumím jim, souhlasím s nimi a zavazuji se jimi řídit.

Pamětní ražby v jedinečné sbírce Největší osobnosti českého národa připomínají důležité osobnosti historie našeho národa, na které můžeme být právem hrdí. Na averzu ražeb najdete například originální ztvárnění osobností jako byl Karel ČapekJan Hus nebo Ema Destinnová. Rubová strana ražeb pak nese společný motiv – originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 tolar odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Pamětní ražby v kolekci jsou zušlechtěny ryzím stříbrem 999/1000 a kolorovány speciální technikou barevného tisku

Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA

 • elegantní sběratelské album pro důstojnou prezentaci a bezpečné uložení Vašich numismatů,
  které obdržíte se třetí medailí
 • certifikát pravosti zaručující pravost, původ a technické specifikace ke každé ražbě
 • 20% cenové zvýhodnění na každé další ražbě v kolekci
 • zajímavé informace a příběh spojený s motivem ražby na druhé straně certifikátu
 • průvodní dopis ke každé ražbě

Mohlo by se vám také líbit