Spolehlivý partner sběratelů zlatých a stříbrných pamětních mincí a medailí

Největší osobnosti českých dějin
Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin Největší osobnosti českých dějin

Největší osobnosti českých dějin

Pamětní medaile zušlechtěná ryzím stříbrem 999/1000 a kolorovaná speciální technikou barevného tisku, emitovaná k 170. výročí narození prezidenta T. G. Masaryka.

Skladem
499 Kč
  • zušlechtěno ryzím stříbrem 999/1000
  • raženo v nejvyšší numismatické kvalitě Proof
  • kolorováno speciální technikou barevného tisku
  • přísně limitováno počtem 5000 kompletních kolekcí
  • exkluzivně emitováno pod značkou Bohemia Mint

Detailní popis

Pamětní medaile Tomáš Garrigue Masaryk - prezident Osvoboditel byla emitována k příležitosti 170. výročí narození našeho prvního prezidenta. Tento vyjímečný numismat byl zušlechtěn ryzím stříbrem 999/1000 a ražen v nejvyšší numismatické kvalitě. Na svém averzu nese portrét T. G. Masaryka provedený speciální technikou kolorovaného tisku. Na rubové straně je zobrazeno originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 tolar odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Světoznámý politik, státník, filozof a sociolog se narodil před 170 léty - roku 1850 v Hodoníně do chudých poměrů a pro kariéru neměl právě nejlepší předpoklady. Po maturitě studoval filozofickou fakultu ve Vídni. Po vzniku české univerzity v Praze byl jmenován profesorem.

Do politiky vstoupil Masaryk v roce 1889. Po vypuknutí 1. světové války řídil ze zahraničí snahy o založení samostatného Československa. V roce 1918 byl zvolen prvním prezidentem nové Československé republiky – byl označován za prezidenta Osvoboditele.

O tom, jaké autoritě se Masaryk těšil, svědčí i to, že se říkalo: „Dokud bude žít Masaryk, Hitler nezačne válku“.
Ve funkci prezidenta působil až do roku 1935, kdy ze zdravotních důvodů abdikoval. Zemřel roku 1937 v Lánech.
Stal se jednou z nejvýznamnějších postav české historie a k jeho přínosu a zásadám dodnes český národ cítí úctu a respekt. 

 

Specifikace

Limitace 5000 kompletních kolekcí
Kov Měď (Cu)
Hmotnost 26 g
Průměr 38,61 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Zušlechtění Stříbro
Certifikát pravosti Ano

Objednávkou kolekce Největší osobnosti českých dějin objednáváte další medaile zušlechtěné ryzím stříbrem, které obdržíte přibližně v měsíčním intervalu.

První medaili z kolekce obdržíte do 14 dnů po objednávce za speciální zvýhodněnou cenu 499 Kč + 119 Kč poštovné a balné (v případě, že při objednávce zvolíte platbu na dobírku, bude navíc připočteno 29 Kč doběrečné). Další medaile z kolekce získáte za cenu 899 Kč (+ 119 Kč poštovné a balné). 

Sbírání kolekce můžete kdykoliv ukončit kontaktováním zákaznického servisu telefonicky na čísle 844 911 911, na e-mailové adrese info@mojemincovna.cz nebo na poštovní adrese Mojemincovna.cz, P.O.BOX 82, Praha 025, 225 82.

Mojemincovna.cz vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.

Nabídka je platná do 31. 12. 2022 nebo do vyprodání skladových zásob.

Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.

Pamětní medaile v jedinečné sbírce Největší osobnosti českých dějin připomínají důležité osobnosti historie našeho národa, na které můžeme být právem hrdí. Na averzu medailí najdete například originální ztvárnění osobností jako byl Alfons MuchaKarel Čapek, Jan Hus nebo Ema Destinnová. Rubová strana medailí pak nese společný motiv – originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 tolar odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA:

  • elegantní sběratelské album pro důstojnou prezentaci a bezpečné uložení Vašich numismatů, které obdržíte se třetí medailí,
  • certifikát pravosti zaručující pravost, původ a technické specifikace ke každé medaili,
  • zajímavé informace a příběh spojený s motivem medaile na druhé straně certifikátu,
  • průvodní dopis ke každé medaili.

Mohlo by se vám také líbit