Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Notre Dame v Paříži na minci z ryzího zlata
Notre Dame v Paříži

Notre Dame v Paříži

Jedna z nejvýznamnějších staveb světa na minci z ryzího zlata

Skladem
2 990 Kč
  • Mince z ryzího zlata 999/1000
  • Raženo v nejvyšší mincovní kvalitě
  • Certifikát autentičnosti dokládající pravost, původ a technické specifikace mince
  • Elegantní sběratelský box

Detailní popis

Tento překrásný numismat představuje jednu z nejvýznamnějších gotických staveb světa katedrálu Notre-Dame v Paříži. Mince z ryzího zlata v nejvyšší mincovní kvalitě Proof překvapí detaily, které jen ruka mistra dokáže přenést na minci takového průměru. Mince je bezpečně uložena v ochranné kapsli a elegantním sběratelském boxu spolu s certifikátem autentičnosti dokládajícím pravost, původ a technické specifikace mince.

Slavná francouzská katedrála Notre-Dame je mistrovským dílem gotické architektury. Lomený oblouk, jednoduchý, a přesto geniální architektonický prvek. Díky němu mohli stavitelé vytvořit vyšší, monumentálnější a dechberoucí stavbu, jež několikanásobně předčila své románské předchůdce. Katedrála Notre-Dame v Paříži, známá také jako chrám Matky Boží, byla místními od začátku vnímána jako skvost. Našel v ní útočiště Quasimodo, hlavní hrdina románu Victora Huga, který rozezníval zvony v jejích věžích. Jméno Jany z Arku zde bylo po její smrti očištěno od obvinění z kacířství. Katedrála také padla do oka kubistickému umělci Pablu Picassovi, který její podobu zvěčnil svým osobitým a moderním stylem.

Posvátná budova, postavená v letech 1163–1345, se nachází ve 4. okrsku v historickém centru Paříže. Katedrála Panny Marie slouží jako sídlo pařížské arcidiecéze. Zvenku je obzvláště působivá majestátní západní fasáda se dvěma 69 metrů vysokými věžemi a třemi bohatě zdobenými portály, které mimo jiné zobrazují Poslední soud. Rozetové okno na západní straně je údajně největší na světě. Jižní věž je zvonicí, nachází se zde i třináctitunový zvon Emmanuel. Měděný kohout, umístěný na věžičce na střeše katedrály, sloužil jako relikviář, v jehož útrobách byla uschována i část Kristovy trnové koruny. Kohout, stejně jako většina cenných artefaktů z interiéru katedrály, naštěstí přečkal ničivý požár, který katedrálu postihl v roce 2019.

Po katastrofě v dubnu 2019 byla katedrála pro veřejnost uzavřena. V současné době se intenzivně pracuje na obnově, na kterou přispěly státy i společnosti z celého světa. Místní úřady věří, že se jim katedrálu podaří otevřít už na konci roku 2024. Prohlídku katedrály je do té doby možné absolvovat pouze virtuálně.

Katedrála je ukázkou toho, že historické památky jsou živým důkazem minulosti, přítomnosti a budoucnosti země.

Specifikace

Země původu Republika Kongo
Rok 2019
Nominální hodnota 10 CDF
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 0,5 g
Průměr 11 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Certifikát pravosti Ano
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
  • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
  • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
  • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
  • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
  • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
  • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit