Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Obávaný vládce Antoninus Caracalla na zlaté minci
Obávaný vládce Antoninus Caracalla na zlaté minci

Obávaný vládce Antoninus Caracalla na zlaté minci

Reprodukce mince z let 211 - 217 z ryzího zlata

Není skladem
 • Ryzí zlato 999,9/1000
 • Busta obávaného císaře
 • Certifikát pravosti přiložen
 • Příběhová karta
 • Elegantní sběratelský box

Detailní popis

Umělecké zpracování mince s portrétem obávaného vládce Marca Aurelia Antonina, zvaného též Caracalla. Mince je ražena do zlata nevyšší ryzosti 999,9/1000 v kvalitě Brilliant Uncirculated. Tato mince s bustou krutovládce svým zpracováním věrně zpodobňuje mince ražené v této historické době, čili v lete ch 211 - 217. Dle historiků byl Antoninus Caracalla bratrovrah a krutý vládce, který dosáhl mnoha svých cílů díky podplácení, vychytralosti a přísnému vystupování. Za Caracallovy vlády se mnoho senátorů, vojáků i dalších výše postavených osobností obávalo o svůj život. Císař totiž bez ostychu odstranil z cesty vše, co by ho mohlo zastavit.

„Antoninus náležel ke třem národům. Neměl ale žádnou z jejich ctností. Nesl si jen nestálost, zbabělost a nedbalost.“ Cassius Dio, Římské dějiny, 6. 1. Marcus Aurelius Antoninus byl často spatřován zahalený do galského pláště, kterému se říkalo caracallus. Právě tento módní prvek se zasloužil o jeho přízvisko Caracalla, pod kterým jej známe dodnes.  Jako syn Septimia Severa se brzy mohl těšit z titulu caesar a později z hodnosti augustus neboli spoluvládce. Tím se ovšem stal také mladý a ambiciózní Geta, Caracallův mladší bratr, který mu byl trnem v oku.  Hned po otcově smrti mezi nimi zavládla nevraživost a prostřednictvím léčky, která vypadala jako pokus o smíření, se Caracalla svého soka zbavil. Obával se však o svou bezpečnost, proto přišel s vychytralým plánem. Nabídl všem svobodným mužům v říši občanství, čímž získal vyšší daně. Těmi podplatil armádu, a tak si i přes bratrovraždu zajistil bezpečí.  Během svého života se ale zbavil také tchána, manželky a dalších lidí ze svého okolí. Ani přes úspěchy, jako bylo podrobení Mezopotámie, se mu nepodařilo dosáhnout obliby. Roku 217 proto zemřel rukou Macrina, velitele pretoriánské gardy.

Mince je uložena v luxusní krabičce a k ní je přiložen certifikát autentičnosti, zaručující pravost a původi i příběhová karta o životě tohoto obávaného vládce.

Specifikace

Země původu Palau
Rok 2011
Nominální hodnota 1 Dolar
Limitace 15 000 ks
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 0,5 g
Průměr 11,8 mm
Kvalita Brilliant Uncirculated
Certifikát pravosti Ano
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 6. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit