Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Pamětní medaile vzdává úctu Čechii, slavné patronce českých zemí

Pamětní medaile vzdává úctu Čechii, slavné patronce českých zemí

Její socha se vyjímá před Národním muzeem v Praze, její obraz na slavné oponě Národního divadla. Čeští buditelé pracovali s jejím odkazem v období národního obrození, později však upadla téměř v zapomnění. Úctu k Čechii, legendární patronce Českých zemí, nyní oživuje limitovaná ražba pamětních medailí tradiční ryze české numismatické značky Bohemia Mint. Pamětní medaile s motivem Čechie je možné objednat do každé domácnosti v Česku ZDARMA.

Čechie je legendární patronkou Českých zemí a ochránkyní našeho národa. Od 19. století s touto mytickou postavou pracovali čeští obrozenci, aby povzbudili a vyzdvihli náš národ v reakci na německý nacionalismus. Postupně se Čechie stala zosobněním českého národa a odkazem na naše slovanské kořeny.

Její vyobrazení najdeme po celé republice, tím nejznámějším je pak majestátní socha shlížející na Václavské náměstí v Praze z terasy před Národním muzeem. Čechie třímá v ruce meč a sedí přesně uprostřed v ose náměstí nad nedávno opravenou kašnou.

Jméno Čechie na přelomu 19. a 20. století nesly hotely v mnoha českých městech nebo slavné fotbalové kluby, jako třeba Čechie Karlín nebo Čechie Smíchov, kde začínal hrát legendární Antonín Puč. Dokonce i nejdelší sériově vyráběný motocykl na světě, Čechie-Böhmerland, odkazoval na patronku českých zemí a dodnes patří k ceněným sběratelským kouskům.

„Je jisté, že naši předci chovali Čechii ve velké úctě. Naším záměrem bylo navázat na tuto tradici a jejím prostřednictvím vzdát hold nádherné zemi, ve které žijeme a na jejíž bohatou historii a kulturní odkaz můžeme být právem hrdí. Pamětní ražbu s motivem Čechie oděné v bílé říze, kterou na averzu medaile doprovází majestátní bílý lev, symbol české státnosti, je nyní možné objednat ZDARMA a mít tak připomínku hrdosti na naši krásnou zemi přímo u sebe doma,“ popisuje bohatou symboliku motivu pamětní ražby Luboš Krčil, ředitel společnosti Bohemia Mint.

I zadní strana medaile je plná dalších symbolických významů. Originální emblém propojující českého lva s moravskou a slezskou orlicí vyjadřuje historickou jednotu českých zemí a symbolická nominální hodnota 1 TOLAR ČECHIE odkazuje na bohatou tradici mincovnictví u nás.

Pamětní medaili Čechie, patronka českých zemí, můžete získat ZDARMA, pouze za úhradu poštovného a balného ve výši 99 Kč, exkluzivně prostřednictvím společnosti Moje mincovna CZ, výhradního distributora značky Bohemia Mint v České republice, na www.cechiezdarma.cz nebo na telefonním čísle 844 05 05 05.