Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Poslední zlatá 1/3 Guinea ražená ve Velké Británii
Poslední zlatá 1/3 Guinea ražená ve Velké Británii

Poslední zlatá 1/3 Guinea ražená ve Velké Británii

Sběrateli vyhledávaný historický artefakt z přelomu 18. a 19. století

Skladem
24 990 Kč
  • Historická mince ve velmi dobré kvalitě zachovalosti
  • Vysoký obsah zlata 917/1000
  • Certifikát pravosti 
  • Luxusní etuje

Detailní popis

Tato 1/3 guinea krále Jiřího III. se považuje za velmi vzácnou historickou minci, razila se totiž pouze 9 let na přelomu 18. a 19 století! Za toto prémiové platidlo se kupovaly pouze luxusní předměty - umělecká díla, zakázkové krejčovství či pozemky a koně. Až do dnešních dnů se nabídky na prodej dostihových koní v aukcích stále podávají v guineích. Poté, co guinea přestala být v oběhu, se nadále používala jako zúčtovací jednotka v hodnotě 21 šilinků.

"Narodil jsem se pro štěstí nebo bídu velkého národa, a důsledkem toho musím často jednat v rozporu se svými vášněmi," nastínil své odhodlání Jiří krátce po usednutí na trůn. Král Jiří III vládl Spojenému království Velké Británie a Irska, období jeho vlády bylo poznamenáno mnoha vojenskými konflikty, do nichž se monarchie zapojila. Jiří III. je často v historii připomínán jako šílený král, v druhé polovině života totiž začal trpět občasnými, pak i trvalými záchvaty. Obecně se soudilo, že šlo o projevy genetické poruchy zvané porfyrie, dr. Peter Gerrard z britského neurologického institutu ale soudí, že šlo o bipolární poruchu.Na trůně ale setrval téměř 60 dlouhých let. Čas od času se ale stahoval do ústraní kvůli záchvatům šílenství, při nichž trpěl halucinacemi a samomluvou

•V poslední dekádě života se králův stav prudce zhoršil. Jiří postupně oslepl a ohluchl, sloužit mu přestaly i nohy a zůstal upoután na lůžko. Na jeho zdraví se jistě podepsala i otrava arzenem obsaženým v kosmetice a lécích. Král vydechl naposledy 29. ledna 1820 ve věku 81 let.

Dodáváno v reprezentativní sběratelské krabičce spolu s certifikátem autentičnosti dokladující pravost a originalitu mince.

Specifikace

Země původu Velká Británie
Rok 1804-1810
Nominální hodnota 1/3 Guinea
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 917/1000
Hmotnost 2,8 g
Průměr 17 mm
Kvalita Velmi dobrá
Certifikát pravosti Ano
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
  • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
  • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
  • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
  • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
  • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
  • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit