Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Pražský hrad, zlatá pamětní medaile, Proof
Pražský hrad, zlatá pamětní medaile, Proof Pražský hrad, zlatá pamětní medaile, Proof Pražský hrad, zlatá pamětní medaile, Proof

Pražský hrad, zlatá pamětní medaile, Proof

Symbol české státnosti a dominanta hlavní metropole v ryzím zlatě

Není skladem
 • Ryzího zlato 999/1000
 • Raženo v nejvyšší numismatické kvalitě
 • Číslovaný certifikát pravosti přiložen
 • Elegantní sběratelský box
 • Exkluzivně pouze u Moje mincovna CZ

Detailní popis

„Spatřuji hrad, který pověstí nebes se dotkne, ve hvozdě leží místo – je vzdáleno ode vsi této na třicet honů a mez mu určují vltavské vlny.“                                                                                                    Kosmas, Kronika česká

Jako poctu slavnému sídlu českých knížat, králů a prezidentů vydala tradiční česká numismatická značka Bohemia Mint jedinečnou pamětní medaili, která Pražský hrad zobrazuje do nejmenších detailů. 

Medaile je ražena do ryzího zlata 999/1000 v nejvyšší numismatické kvalitě Proof. Na jejím averzu je znázorněna dominanta Pražského hradu – katedrála sv. Víta z pohledu, který dokonale zachycuje její velkolepost. Rovněž je zde detailně vyobrazena část Starého královského paláce, původního knížecího sídla, a románské baziliky sv. Jiří, v níž jsou uchovány náhrobky členů knížecího rodu Přemyslovců. Reverzní strana pak nese symbolickou nominální hodnotu 20 TOLAR ČECHIE odkazující na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích. Propojená heraldická zvířata, český lev a moravská a slezská orlice, pak zdůrazňují jejich jednotu.

Pražský hrad je nejvýznamnější český hrad. Od 9. století býval sídlem českých knížat, později králů a od roku 1918 je sídlem prezidenta České republiky. Dvakrát v dějinách se stal hlavní rezidencí císaře Svaté říše římské. Součástí hradu je Katedrála svatého Víta, tradiční místo korunovací českých králů i jejich posledního odpočinku. Kromě mnohých českých panovníků (včetně čtyř císařů), pražských biskupů a arcibiskupů, duchovních, šlechticů i jiných lidí spjatých s pražským dvorem jsou v katedrále pochováni i někteří světci. Jsou zde také uloženy české korunovační klenoty. 

Podle Guinessovy knihy rekordů je Pražský hrad největším souvislým hradním komplexem na světě, rozkládá se na ploše téměř 70 000 m² a je také zapsán v Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO
Hrad tvoří rozsáhlý soubor paláců a církevních staveb rozmanitých architektonických slohů - od zbytků románských staveb z 10. století přes gotické úpravy ze 14. století, zásahy známého slovinského architekta Josipa Plečnika v období 1. republiky po nejnovější úpravy z konce 20. století. 

Specifikace

Rok 2022
Nominální hodnota Symbolická nominální hodnota 20 Tolar Čechie
Limitace 2000 ks
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 0,5 g
Průměr 13,92 mm
Kvalita Proof
Mincovna Bohemia Mint
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit