První československá koruna zušlechtěná ryzím zlatem a vzácným rhodiem
První československá koruna zušlechtěná ryzím zlatem a vzácným rhodiem První československá koruna zušlechtěná ryzím zlatem a vzácným rhodiem

První československá koruna zušlechtěná ryzím zlatem a vzácným rhodiem

Skladem
399 Kč
  • 100 let československé koruny
  • Exkluzivně jen od Mojemincovna.cz
  • Striktně limitováno – 1919 kusů pro celý svět
  • Unikátní číslování
  • Zušlechtěno ryzím zlatem a vzácným rhodiem

Detailní popis

Ke stoletému výročí vzniku československé koruny přináší Mojemincovna.cz svým zákazníkům originální „První československou korunu“ z doby První republiky. Aby mince vynikla v celé své kráse, byla každá koruna odborně vyčištěna a navíc zušlechtěna ryzím zlatem a vzácným rhodiem.

Ustavení československé koruny proběhlo v dubnu 1919 takzvaným měnovým zákonem číslo 187 o oběhu a správě platidel. Měna mladé republiky si nakonec podržela staronový název koruna, zavedený v Rakousku-Uhersku od roku 1892. Iniciativní návrhy jako frank, denár, hřivna či takzvaně národní sokol (drobné jako káňata), lev, říp či rašín se neujaly.

V období První republiky byla československá koruna kryta zlatem. V roce 1925 byl stanoven zlatý obsah koruny na cca 0,45g ryzího zlata. 

Počet takto zušlechtěných mincí je striktně omezen. Z tohoto důvodu je nákup omezen na 1 ks do rodiny. Neváhejte tedy a rezervujte si ještě dnes tuto jubilejní „První československou 1 korunu“ z doby První republiky.

Specifikace

Československo
1923 - 1938
1 Kč
1919
Měď / Nikl
6,6 g
25 mm
Very fine (VF) - velmi dobrá
Zlato a rhodium
Sběratelský blister (mince v plastovém pouzdře)

Objednávka je omezena pouze na max. 1 exemplář 1 Kč mince z roku 1923-1938

Mojemincovna.cz vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.

Nabídka je platná do 31. 12. 2019 nebo do vyprodání skladových zásob

Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde

Mohlo by se vám také líbit