Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

První republika
První republika První republika První republika První republika První republika První republika První republika První republika První republika První republika

První republika

20 let samostatného Československa na exkluzivních ražbách z ryzího stříbra v jedinečné kolekci

Skladem
2 990 Kč
 • Nejvýznamnější událost našich novodobých dějin na pamětní ražbě z ryzího stříbra 999/1000
 • Nejvyšší kvalita ražby Proof
 • Certifikát autentičnosti a výpravná příběhová karta
 • Reprodukce tematického dobového artefaktu ZDARMA
 • Exkluzivně u Moje mincovna CZ

Detailní popis

Dva významní producenti pamětních mincí a medailí, Bohemia mincovna a Tatra mincovna, spojili svůj um a know-how při tvorbě originální ražby z ryzího stříbra, která vzdává hold vzniku společného státu Čechů a Slováků

Vývoj návrhu přední i zadní strany pamětní ražby popisuje medailér MgA. Miroslav Schovanec:
„Poměrně rychle bylo jasno o tom, že zadní straně ražby bude dominovat tzv. sdružený znak legií, který byl v prvních dvou letech nového státu používán jako provizorní státní znak. Vzdáváme tím poctu všem statečným legionářům, kteří hrdinně bojovali za ještě neexistující stát. Motiv na averzní stranu ražby vzešel z delší diskuse, jejímž konsensem byla kombinace portrétů Tomáše Garrigue Masaryka a Milana Rastislava Štefánika s jejich podpisy. Tito dva členové triumvirátu Masaryk – Beneš – Štefánik zároveň symbolizují spojení Čechů a Slováků v nově vzniklé republice, jejíž typický obrys doplněný o lipové lístky a trikoloru je rovněž součástí výsledné kompozice. Velkou pozornost jsme rovněž věnovali výběru ornamentů na pozadí a typu písma, které podle mého názoru zdařile podtrhují ‚prvorepublikový‘ dojem z celého návrhu.“

Vznik republiky, nejvýznamnější událost našich novodobých dějin, odstartoval dvacetiletí úchvatného technologického, průmyslového a kulturního rozvoje, který nás fascinuje a inspiruje dodnes. Nechte se tímto obdobím provést prostřednictvím ražeb z ryzího stříbra v nové exkluzivní kolekci První republika.

Pamětní stříbrná ražba Vznik republiky otevírá exkluzivní kolekci První republika. Objednáním pamětní stříbrné ražby Vznik republiky si otevíráte fascinující kolekci První republika. Další stříbrné pamětní ražby z kolekce obdržíte cca v měsíčním intervalu každou za cenu 2990 Kč + 129 Kč poštovné a balné. Kolekce nyní obsahuje 10 kusů stříbrných pamětních ražeb, může se ale v budoucnu rozšiřovat. Více informací o kolekci najdete zde. Podmínky objednávky si můžete přečíst zde.

Specifikace

Země původu Česká republika
Rok 2024
Limitace 1918 kompletních kolekcí
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 20 g
Průměr 40 mm
Kvalita Proof
Mincovna Bohemia mincovna a Tatra mincovna
Certifikát pravosti Ano
Balení Ochranná plastová kapsle

ANO, objednávám si první pamětní stříbrnou ražbu Vznik republiky z kolekce První republika, která ke dni odeslání objednávky obsahuje 10 ražeb, za cenu 2990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné; v případě, že při objednávce zvolím platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Spolu s tím si objednávám celou kolekci ražeb První republika, kdy budu jednotlivé ražby dostávat přibližně jednou měsíčně za cenu 2990 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Beru na vědomí, že u každé z těchto ražeb můžu odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od doručení ražby. Stejně tak mohu odběr kolekce První republika kdykoliv ukončit. Oboje můžu učinit písemně, telefonicky nebo e-mailem prohlášením vůči společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. Nabídka Moje mincovna CZ s.r.o. je platná do 31. 12. 2024 nebo do vyprodání zásob. Objednávku může učinit pouze osoba starší 18 let.

Odesláním objednávky potvrzuji, že jsem se seznámil s obchodními podmínkami společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. dostupnými zde, rozumím jim, souhlasím s nimi a zavazuji se jimi řídit.

Pamětní stříbrné ražby exkluzivní kolekce První republika vás provedou dvacetiletím úchvatného technologického, průmyslového a kulturního rozvoje, který byl odstartován vznikem samostatného Československa.

Společné zadní straně ražeb z ryzího stříbra dominuje tzv. sdružený znak legií, který byl v prvních dvou letech nového státu používán jako provizorní státní znak. Reverz ražby tedy vyjadřuje poctu statečným mužům, kteří hrdinně bojovali za ještě neexistující stát.

Averzní strany stříbrných pamětních ražeb nesou originální umělecké zpracování vybraných prvorepublikových motivů z oblasti kultury, průmyslu, ale i politického a sportovního života, například: Baťův Zlín, Matice slovenská, Filmové ateliéry, Strahovský stadión a další.

Objednávkou kolekce získáte bohaté příslušenství zcela ZDARMA

 • Luxusní sběratelské album pro důstojné uložení numismatů obdržíte se třetí zásilkou sbírky. Kromě pamětních ražeb si do něj bude moct zakládat výpravné příběhové karty se zajímavými informacemi o každém motivu.
 • Certifikát autentičnosti zaručující pravost, původ a technické specifikace dostanete ke každé pamětní ražbě.
 • V každé zásilce navíc obdržíte zcela ZDARMA reprodukci dobového artefaktu, která vám dokonale přiblíží atmosféru První republiky.
 • Průvodní dopis vám zašleme ke každé medaili.
   

Navíc po celou dobu sbírání kolekce máte přednostní právo na nákup dvou pamětních ražeb z ryzího zlata za výrazně zvýhodněnou cenu. Zlatými ražbami s motivy národního stromu lípy a československé vlajky si dokonale korunujete svou kolekci První republika.

Mohlo by se vám také líbit