Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Sběratelská kolorovaná mince korunovace Karla III.
Sběratelská kolorovaná mince korunovace Karla III. Sběratelská kolorovaná mince korunovace Karla III. Sběratelská kolorovaná mince korunovace Karla III.

Sběratelská kolorovaná mince korunovace Karla III.

Pocta nové éře britského království na minci zušlechtěné ryzím stříbrem

Není skladem
 • Oficiální mince oslavující korunovaci Karla III.
 • Jedinečná připomínka události, která se zapíše do dějin
 • Zušlechtěno ryzím stříbrem
 • Kolorováno speciální technikou barevného tisku
 • Striktně limitovaná emise
 • Elegantní blister pro bezpečné uložení mince 

Detailní popis

Pamětní mince Korunovace krále Karla III. oslavuje novou éru v historii Britského království. Tento sběratelský ryzím stříbrem zušlechtěný numismat zobrazuje portrét jeho výsosti a hlavy státu Spojeného království a 14 dalších zemí Commonwealthu v plných barvách díky speciální technice kolorovaného tisku. Můžete jej obdivovat v designovém blistru, na jehož zadní straně je uveden citát samotného krále, adresovaný Spojenému království a státům Commonwealthu. Součástí blistru je i certifikát pravosti mince.

Již 6. května 2023 bude ve svých 73 letech oficiálně korunován syn královny Alžběty a vévody z Edinburgu Phillipa, Charles Philip Arthur George, král Karel III. Na trůn usedl jako nejstarší nastupující britský monarcha již v září 2022, po smrti své matky, která vládla Spojenému království a nezávislým státům Commonwealthu po celých 70 let.
Samotný obřad se bude konat ve Westminsterském paláci a to již po 40. v historii, ovšem poprvé v 21. století. Zahájen bude pomazáním krále Karla III., které symbolizuje jeho duchovní vstup do královské funkce, a poté jeho samotnou korunovací, která představuje převzetí světské moci a odpovědnosti. Při kratším obřadu bude korunována i jeho manželka Camilla. Královská rodina se poté ve zlatém kočáře ve státním průvodu vydá do Buckinghamského paláce, z jehož balkonu přednese slavnostní řeč k národu. Následující den proběhne korunovační oběd, který oficiálně odstartuje veřejné slavnosti. Na hradě Windsor se posléze uskuteční korunovační koncert, kterého se zúčastní zástupci charitativních organizací krále a královny i zástupci široké veřejnosti.
Velkolepé oslavy korunovace krále Krla III. budou přenášeny televizními stanicemi po celém světě.

Specifikace

Země původu Barbados
Rok 2023
Nominální hodnota 1/4 dolar
Limitace 25 000 ks
Kov Základní kov
Hmotnost 30 g
Průměr 40 mm
Zušlechtění Parciálně kolorováno
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit