Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Slavné dějiny českého národa
Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa

Slavné dějiny českého národa

Výběr nejslavnějších událostí našich dějin na pamětních cihličkách z ryzího stříbra

Skladem
749 Kč
 • Významný historický milník na oficiální cihličce z ryzího stříbra
 • ryzí stříbro 999/1000
 • nejvyšší ražební kvalita Proof
 • certifikát autentičnosti ke každé cihličce 
 • elegantní sběratelské album ZDARMA
 • exkluzivně vydáváno Bohemia mincovnou

Detailní popis

U příležitosti blížícího se státního svátku, který spadá na 5. července vám nyní jako výhradní distributor ryze české Bohemia mincovny přinášíme oficiální cihličku z ryzího stříbra - 863 Příchod Cyrila a Metoděje za poloviční cenu.

Na averzu cihličky 863 - Příchod Cyrila a Metoděje pokleká kníže Rastislav s pokorou a vděčností před soluňskými bratry. Na rubové straně všech stříbrných cihliček naleznete společný motiv – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 10 TOLAR ČECHIE.  

Pamětní stříbrné cihličky ražené v nejvyšší ražební kvalitě do ryzího stříbra 999/1000 jsou dodávané společně s certifikátem autentičnosti zaručujícím jejich pravost, původ a technické specifikace. Navíc obdržíte elegantní sběratelské album se třetí cihličkou ZDARMA.

Vládci Velké Moravy se rozhodli vymanit z vlivu východofranské církve a získat církevní samostatnost. Tu měli zajistit poslové z byzantské říše, vedle Říma druhé obrovské autority křesťanského světa. Ze Soluně na Moravu přišli bratři Konstantin a Metoděj, vzdělaní intelektuálové, kteří ovládali slovanský jazyk. Zavedli bohoslužby ve staroslověnštině, nové písmo a šířili vzdělanost. Přesný začátek jejich působení na Moravě neznáme, jejich svátek byl trochu netradičně stanoven na den jejich příchodu na Velkou Moravu v roce 863, slavíme jej 5. července.
 

Specifikace

Nominální hodnota Symbolická nominální hodnota 10 Tolar Čechie
Limitace 1500 kompletních kolekcí
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 10 g
Průměr 25 x 40 mm
Kvalita Proof
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano

Objednávkou kolekce Slavné dějiny českého národa objednáváte pamětní stříbrné cihličky, které obdržíte přibližně v měsíčním intervalu.

První stříbrnou cihličku z kolekce obdržíte do 14 dnů po objednávce za speciální zvýhodněnou cenu 749 Kč + 129 Kč poštovné a balné (v případě, že při objednávce zvolíte platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Další stříbrné cihličky z kolekce získáte za cenu 1499 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). 

Sbírání kolekce můžete kdykoliv ukončit kontaktováním zákaznického servisu telefonicky na čísle 226 523 096, na e-mailové adrese info@mojemincovna.cz nebo na poštovní adrese Moje mincovna CZ, P.O.BOX 87, Praha 025, 225 87.

Moje mincovna CZ vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.

Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.

Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.

Pamětní stříbrné cihličky v jedinečné sbírce Slavné dějiny českého národa připomínají pečlivě vybrané motivy nejslavnějších momentů a událostí naší historie. Na averzu medailí najdete například originální ztvárnění Korunovace Karla IV. českým králem, příchod praotce Čecha na Říp nebo bitvu na Bílé hoře. Rubová strana cihliček pak nese společný motiv – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou
nominální hodnotu 10 TOLAR ČECHIE.

Pamětní stříbrné cihličky v kolekci jsou:

 • raženy do ryzího stříbra 999/1000,
 • v nejvyšší ražební kvalitě Proof,
 • přísně limitovány počtem 1500 kolekcí,
 • exkluzivně vydáváno Bohemia mincovnou.
   

Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA:

 • výpravné sběratelské album pro důstojné uložení pamětních stříbrných cihliček,
 • certifikát autentičnosti zaručující pravost, původ a technické specifikace každé cihličky,
 • zajímavé informace a příběh spojený s motivem cihličky na druhé straně certifikátu,
 • průvodní dopis ke každé cihličce.

Mohlo by se vám také líbit