Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Slavné dějiny českého národa
Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa

Slavné dějiny českého národa

Výběr nejslavnějších událostí našich dějin na pamětních cihličkách z ryzího stříbra

Skladem
 • vrcholný okamžik našich dějin na oficiální cihličce z ryzího stříbra
 • nejvyšší ražební kvalita Proof
 • certifikát autentičnosti přiložen
 • elegantní sběratelské album zdarma
 • exkluzivně vydáváno Bohemia mincovnou

Detailní popis

Korunovace Karla IV. českým králem byla jednou z nejzásadnějších událostí nejen v životě Karla IV., ale zároveň i v dějinách Českého království, pro které znamenala začátek jednoho z nejskvělejších období.

Pamětní cihlička ražená do 10 gramů ryzího stříbra v nejvyšší numismatické kvalitě Proof na svém averzu zobrazuje vrcholný moment korunovačního obřadu, kdy pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic vkládá korunu svatého Václava na hlavu Karla IV., jako symbol moci, práv i povinností.

Obřad proběhl 2. září 1347 v přestavované katedrále sv. Víta na Pražském hradě a Karel IV. se tak stal králem svého milovaného Českého království.

Rubová strana cihličky pak nese originální emblém – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 10 TOLAR ČECHIE.

Pamětní ražba Korunovace Karla IV. českým králem otevírá exkluzivní kolekci Slavné dějiny českého národa. Objednáním pamětní ražby Korunovace Karla IV. českým králem si otevíráte fascinující kolekci Slavné dějiny českého národa. Další pamětní ražby z kolekce obdržíte cca v měsíčním intervalu každou za cenu 1499 Kč + 129 Kč poštovné a balné. Kolekce nyní obsahuje 24 kusů pamětních ražeb, může se ale v budoucnu rozšiřovat. Více informací o kolekci najdete zde. Podmínky objednávky si můžete přečíst zde.

Specifikace

Limitace 1500 kolekcí
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 10 g
Průměr 25 x 40 mm
Kvalita Proof
Certifikát pravosti Ano

ANO, objednávám si první pamětní ražbu Korunovace Karla IV. českým králem z kolekce Slavné dějiny českého národa, která ke dni odeslání objednávky obsahuje 24 ražeb, za speciální cenu 749 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné; v případě, že při objednávce zvolím platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Spolu s tím si objednávám celou kolekci ražeb Slavné dějiny českého národa, kdy budu jednotlivé ražby dostávat přibližně jednou měsíčně za cenu 1499 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Beru na vědomí, že u každé z těchto ražeb můžu odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od doručení ražby. Stejně tak mohu odběr kolekce Slavné dějiny českého národa kdykoliv ukončit. Oboje můžu učinit písemně, telefonicky nebo e-mailem prohlášením vůči společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. Nabídka Moje mincovna CZ s.r.o. je platná do 30. 6. 2024 nebo do vyprodání zásob. Objednávku může učinit pouze osoba starší 18 let.

Odesláním objednávky potvrzuji, že jsem se seznámil s obchodními podmínkami společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. dostupnými zde, rozumím jim, souhlasím s nimi a zavazuji se jimi řídit.

Pamětní stříbrné cihličky v jedinečné sbírce Slavné dějiny českého národa připomínají pečlivě vybrané motivy nejslavnějších momentů a událostí naší historie. Na averzu medailí najdete například originální ztvárnění příchodu praotce Čecha na Říp, Sametové revoluce nebo bitvy na Bílé hoře. Rubová strana cihliček pak nese společný motiv – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 10 TOLAR ČECHIE.

Pamětní stříbrné cihličky v kolekci jsou:

 • raženy do ryzího stříbra 999/1000,
 • v nejvyšší ražební kvalitě Proof,
 • přísně limitovány počtem 1500 kolekcí,
 • exkluzivně vydáváno Bohemia mincovnou.
 • od druhé zásilky s 200 Kč cenovým zvýhodněním oproti standardní ceně.
   

Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA:

 • výpravné sběratelské album pro důstojné uložení pamětních stříbrných cihliček,
 • certifikát autentičnosti zaručující pravost, původ a technické specifikace každé cihličky,
 • zajímavé informace a příběh spojený s motivem cihličky na druhé straně certifikátu,
 • průvodní dopis ke každé cihličce

Mohlo by se vám také líbit