Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Slavné dějiny českého národa
Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa

Slavné dějiny českého národa

Výběr nejslavnějších událostí našich dějin na pamětních cihličkách z ryzího stříbra

Skladem
1 499 Kč
 • vrcholný okamžik našich novodobých dějin na oficiální cihličce z ryzího stříbra
 • nejvyšší ražební kvalita Proof
 • certifikát autentičnosti přiložen
 • elegantní sběratelské album zdarma
 • exkluzivně vydáváno Bohemia mincovnou

Detailní popis

Averzu stříbrné pamětní cihličky dominuje portrét našeho prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka doplněný o mapu tehdejšího Československa a parciálně kolorovaný Sdružený znak legií, který byl v letech 1918–1920 provizorně používán jako neoficiální státní znak nově vzniklé republiky.

Rubová strana stříbrných cihliček nese společný motiv – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 10 TOLAR ČECHIE.

První světová válka zásadně změnila uspořádání Evropy a Rakousko-Uhersko se doslova otřáslo v základech. Byl to Tomáš Garrigue Masaryk, kdo jako první pochopil, že se na troskách monarchie otevírá možnost pro vznik samostatného státu Čechů a Slováků.

Společně se svými spolupracovníky začal neúnavně přesvědčovat světové mocnosti o vzniku nového státu uprostřed Evropy. Obrovský posun v tomto úsilí nastal 3. září 1918, kdy Spojené státy uznaly Masarykem vedenou Československou národní radu za skutečnou vládu. Klíčovou roli v celém procesu sehrálo hrdinství desítek tisíc vojáků - legionářů, kteří se rozhodli bojovat za dosud neexistující stát. To přesvědčilo vítězné válečné mocnosti o životaschopnosti Československa. Masarykův cíl - nezávislá republika Čechů a Slováků - byl nadosah.


Pamětní stříbrná cihlička 1918 – Vznik Československa ražená v nejvyšší munismatické kvalitě Proof do ryzího stříbra 999/1000 je dodávaná společně s certifikátem autentičnosti zaručujícím její pravost, původ a technické specifikace.

Pamětní ražba Vznik Československa otevírá exkluzivní kolekci Slavné dějiny českého národa. Objednáním pamětní ražby Vznik Československa si otevíráte fascinující kolekci Slavné dějiny českého národa. Další pamětní ražby z kolekce obdržíte cca v měsíčním intervalu každou za cenu 1499 Kč + 129 Kč poštovné a balné. Kolekce nyní obsahuje 24 kusů pamětních ražeb, může se ale v budoucnu rozšiřovat. Více informací o kolekci najdete zde. Podmínky objednávky si můžete přečíst zde.

Specifikace

Limitace 1500 kolekcí
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 10 g
Průměr 25 x 40 mm
Kvalita Proof
Certifikát pravosti Ano

ANO, objednávám si první pamětní ražbu Vznik Československa z kolekce Slavné dějiny českého národa, která ke dni odeslání objednávky obsahuje 24 ražeb, za cenu 1499 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné; v případě, že při objednávce zvolím platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Spolu s tím si objednávám celou kolekci ražeb Slavné dějiny českého národa, kdy budu jednotlivé ražby dostávat přibližně jednou měsíčně za cenu 1499 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Beru na vědomí, že u každé z těchto ražeb můžu odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od doručení ražby. Stejně tak mohu odběr kolekce Slavné dějiny českého národa kdykoliv ukončit. Oboje můžu učinit písemně, telefonicky nebo e-mailem prohlášením vůči společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. Nabídka Moje mincovna CZ s.r.o. je platná do 30. 6. 2024 nebo do vyprodání zásob. Objednávku může učinit pouze osoba starší 18 let.

Odesláním objednávky potvrzuji, že jsem se seznámil s obchodními podmínkami společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. dostupnými zde, rozumím jim, souhlasím s nimi a zavazuji se jimi řídit.

Pamětní stříbrné cihličky v jedinečné sbírce Slavné dějiny českého národa připomínají pečlivě vybrané motivy nejslavnějších momentů a událostí naší historie. Na averzu medailí najdete například originální ztvárnění Korunovace Karla IV. českým králem, příchod praotce Čecha na Říp nebo bitvu na Bílé hoře. Rubová strana cihliček pak nese společný motiv – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou
nominální hodnotu 10 TOLAR ČECHIE.

Pamětní stříbrné cihličky v kolekci jsou:

 • raženy do ryzího stříbra 999/1000,
 • v nejvyšší ražební kvalitě Proof,
 • přísně limitovány počtem 1500 kolekcí,
 • exkluzivně vydáváno Bohemia mincovnou.

Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA:

 • výpravné sběratelské album pro důstojné uložení pamětních stříbrných cihliček,
 • certifikát autentičnosti zaručující pravost, původ a technické specifikace každé cihličky,
 • zajímavé informace a příběh spojený s motivem cihličky na druhé straně certifikátu,
 • průvodní dopis ke každé cihličce.

Mohlo by se vám také líbit