Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Slavné dějiny českého národa na cihličkách z ryzího stříbra

Slavné dějiny českého národa na cihličkách z ryzího stříbra

Moje mincovna CZ jako výhradní distributor Bohemia Mint přichází s horkou novinkou z produkce této tradiční ryze české numismatické značky, unikátní kolekcí pamětních cihliček z ryzího stříbra nazvanou Slavné dějiny českého národa.

Motiv první stříbrné cihličky sbírky upomíná na bezesporu nejdůležitější událost našich novodobých dějin – Vznik Československa v roce 1918. Averzní straně dominuje portrét našeho prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka doplněný o mapu tehdejšího Československa a parciálně kolorovaný Sdružený znak legií, který byl v letech 1918–1920 provizorně používán jako neoficiální státní znak nově vzniklé republiky.

Rubová strana stříbrných cihliček sbírky pak nese společný motiv – originální umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 10 TOLAR ČECHIE, která odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Libor Veselý, ředitel Moje Mincovna CZ, k uvedení této exkluzivní kolekce na český trh řekl: „Jsem velmi rád, že našim zákazníkům můžeme přinést originálně pojaté zpracování těch nejdůležitějších milníků našich dějin navíc v ojedinělém formátu cihliček z ryzího stříbra. Jsem přesvědčen, že precizní umělecko-řemeslné zpracování v drahém kovu je zárukou nadčasovosti a trvalé hodnoty této exkluzivní kolekce."

Mezi dalšími motivy ztvárněnými na cihličkách z ryzího stříbra najdete například originální zpracování Korunovace Karla IV. českým králem, příchod praotce Čecha na Říp nebo bitvu na Bílé hoře.

Každá pamětní stříbrná cihlička kolekce je ražena v nejvyšší numismatické kvalitě, puncována českým Puncovním úřadem a doprovázena certifikátem pravosti zaručujícím její původ, pravost a technické specifikace.

Na sběratele kolekce Slavné dějiny českého národa také čeká řada benefitů, např.: elegantní sběratelské album pro bezpečné uložení a důstojnou prezentaci stříbrných cihliček nebo příběhová karta s populárně naučným popisem historické události na cihličce zpodobněné.

Kolekce pamětních stříbrných cihliček Slavné dějiny českého národa je k dispozici výhradně u Moje mincovna CZ, nyní s časově omezeným 50 % cenovým zvýhodněním na první cihličku sbírky Vznik Československa.