Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Srpen 1968 - zlatá pamětní ražba - 1/10 oz - Proof
Srpen 1968 - zlatá pamětní ražba - 1/10 oz - Proof Srpen 1968 - zlatá pamětní ražba - 1/10 oz - Proof Srpen 1968 - zlatá pamětní ražba - 1/10 oz - Proof

Srpen 1968 - zlatá pamětní ražba - 1/10 oz - Proof

55. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa na pamětní ražbě z ryzího zlata

Není skladem
 • 1/10 unce ryzího zlata 999/1000
 • Číslovaný certifikát pravosti přiložen
 • Přísná limitace pouhých 199 exemplářů pro celý svět
 • Elegantní sběratelský box
 • Exkluzivně pouze u Moje mincovna CZ

Detailní popis

Unikátní pamětní ražba z ryzího zlata připomínající 55. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu roku 1968. Tato jedinečná ražba je striktně limitovaná na pouhých 199 exemplářů celosvětově a je ražena do zlata o vysoké ryzosti 999/1000. Numismat je vydán tradiční ryze českou Bohemia mincovnou a je exkluzivně distribuován společností Moje mincovna CZ. Každá ražba je individuálně zkontrolována Českým puncovním úřadem – záruka ryzosti drahého kovu.  

Averzu ražby dominuje sovětský tank a mladý muž s vlajkou vyjadřující odpor a nesouhlas občanů s okupací. V pozadí je budova Národního muzea, které bylo během srpnových událostí ostřelováno - zásahy jsou na jeho fasádě patrné dodnes.
Reverzní strana nese symbolickou hodnotu 30 TOLAR ČECHIE odkazující na bohatou tradici mincovnictví českých zemí. Propojená heraldická zvířata český lev a moravská a slezská orlice pak zdůrazňují jejich jednotu.

 V srdci Československa se rozehrávala symfonie nazvaná Pražské jaro, kde melodie demokratizace a "socialismu s lidskou tváří" tančily ve vzduchu. Avšak tato melodická doba intelektuálního a politického uvolnění byla náhle přerušena brutální invazí vojsk Varšavské smlouvy a z jejích tónů se staly hořké slzy dlouhodobých důsledků, které se vryly do srdcí českého národa.

Toto malé umělecké dílo je dodáváno v luxusním sběratelském boxu společně s číslovaným certifikátem potvrzujícím jeho původ a pravost. 

Specifikace

Země původu Česká republika
Rok 2023
Nominální hodnota Symbolická nominální hodnota 30 Tolar Čechie
Limitace 199 ks
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 1/10 oz
Průměr 18 mm
Kvalita Proof
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit