Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Exkluzivní stříbrná ražba s vysokým reliéfem - Staroměstský orloj, 1 oz
Exkluzivní stříbrná ražba s vysokým reliéfem - Staroměstský orloj, 1 oz Exkluzivní stříbrná ražba s vysokým reliéfem - Staroměstský orloj, 1 oz Exkluzivní stříbrná ražba s vysokým reliéfem - Staroměstský orloj, 1 oz

Exkluzivní stříbrná ražba s vysokým reliéfem - Staroměstský orloj, 1 oz

Jedinečné umělecké dílo ve vysokém reliéfu raženo do 1 unce stříbra

Skladem
3 990 Kč
 • 1 unce ryzího stříbra 999/1000
 • Ražba ve vysokém reliéfu 
 • Záruka exluzivity - pouze u Moje mincovna CZ
 • Striktní limitace 999 exemplářů
 • Luxusní dřevěná krabička
 • Číslovaný certifikát pravosti

Detailní popis

Unikátní ražba ve vysokém reliéfu znázorňuje pražský astronomický orloj na Staroměstském náměstí. Toto jedinečné umělecké dílo je raženo do 1 unce stříbra o ryzosti 999/1000 ve striktně nízké limitaci 999 kusů. Průměr 45 mm umožňuje vyniknout každému preciznímu detailu motivu. Díky provedení ve vysokém reliéfu vypadá orloj realisticky, doslova vystupuje z ražby. Numismat vzešel z produkce ryze české Bohemia mincovny, jejíž produkty máme tu čest exkluzivně distribuovat. Každá ražba je individuálně puncovaná Českým puncovním úřadem a spolu s číslovaným certifikátem pravosti uložena v luxusním dřevěném boxu.

Pražský astronomický orloj na Staroměstském náměstí je geniální přístroj, který po celá staletí ukazuje nejen čas a datum, ale i polohu Slunce, fáze Měsíce, astronomické cykly a svátky křesťanského kalendáře. Jedná se o technický zázrak. Již 600 let je tento zázrak údivem pro všechny oči světa. Tato památka měří jako poslední na světě babylonský neboli hvězdný a staročeský čas. Vidíme zde pohyby vesmírných těles a symboliku středověku. Každou celou hodinu oživnou pochodující apoštolové a sochy po jeho okrajích. 

Zmínka o orloji je historicky doložena v listině z roku 1410 v dochovaném opisu.  Pražský orloj je třetí nejstarší na světe a současně jediný fungující.

Dle Staropražských pověstí a legend od Julia Košnáře se praví….“, že orloj postavil mistr Hanuš. Radní ze staroměstské radnice ale dostali strach, že by mohl mistr Hanuš postavit tak nádherný orloj i pro jiné město a proto zosnovali krutý plán. V noci vtrhli do Hanušova domu útočníci a oslepili ho železnými tyčemi rozžhavenými do ruda v ohništi. Mistr Hanuš se ale dovtípil, že šlo zřejmě o plán radních, a tak požádal svého pomocníka, aby ho zavedl k vnitřní části orloje. Pak prý vložil ruku do stroje a orloj zastavil. Dalších sto let nebyl prý nikdo schopný stroj opravit, kvůli jeho složitosti.“

 

*GIF by Willy Leenders

Specifikace

Země původu Česká republika
Rok 2024
Nominální hodnota Symbolická nominální hodnota 10 Tolar Čechie
Limitace 999 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 31,1 g (1 oz)
Průměr 45 mm
Kvalita Proof-like
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit