Ponořte se do fascinující atmosféry rudolfínské Prahy a získejte do své sbírky skutečný poklad historie – originální denár císaře Rudolfa II., autentickou minci z přelomu 16. a 17. století. Tento více než 400 let starý artefakt byl ražen do stříbra ryzosti 483/1000 v legendární Kremnické mincovně – nejstarší dosud fungující mincovně na světě – a v rukou lidí koloval právě v době, kdy se podle pověsti v židovské čtvrti staré Prahy zrodil slavný Golem.
Na minci je vyobrazena korunovaná Madona s dítětem, symbol víry tehdejší společnosti. Denár pochází z éry císaře, který proměnil Prahu v pulzující centrum umění, alchymie a vědy – zlaté období kultury, kdy se na císařském dvoře scházeli největší myslitelé své doby.
K minci obdržíte certifikát autentičnosti potvrzující její pravost a původ, spolu s elegantní sběratelskou krabičkou, která důstojně podtrhuje její historickou hodnotu.Vlastnit tuto minci znamená držet v ruce tichého svědka jedné z nejzajímavějších epoch české historie.
Rudolf II. byl velkým milovníkem umění, mecenášem a podporovatelem věd. Praha se jeho zásluhou těšila velkému kulturnímu rozkvětu, umění zažívalo „zlaté období“. K císařově sídlu se sjížděli z různých koutů světa umělci, vědci, alchymisti a samozřejmě s nimi i podvodníci. Atmosféra v císařské rezidenci byla jako stvořená pro různě dohady a fámy. Z nich se zrodila například mezi Čechy nejznámější pověst o Golemovi. Tato pověst je součástí známého dvoudílného filmu o Rudolfu II. - Císařův pekař – Pekařův císař.
Rudolf II. nechal císařský dvůr přesídlit do Prahy a Pražský hrad se tak stal podruhé v historii sídlem panovníka Svaté říše římské (poprvé to bylo za Karla IV.). Příjezd císaře Rudolfa II. do Prahy v listopadu roku 1583 byl významnou událostí a spolu s císařem v Praze našlo domov mnoho významných osobností i obyčejných lidí. Do Prahy během několika týdnů přijelo mnoho nových obyvatel a hledali ubytování. Jednalo se o úředníky, císařovu stráž a služebníky, ale i řemeslníky nejrůznějších profesí a hudebníky. Zvedl se i počet návštěvníků Prahy - každý, kdo potřeboval za císařem, musel do Prahy.