Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Denár Rudolfa II., stříbrná historická mince VF
Denár Rudolfa II., stříbrná historická mince VF Denár Rudolfa II., stříbrná historická mince VF

Denár Rudolfa II., stříbrná historická mince VF

Originální stříbrná historická mince z přelomu 16. a 17. století,

Není skladem
  • Autentický, více než 400 let starý, historický artefakt
  • Mince ve velmi dobré kvalitě
  • Dodáváno v reprezentativním sběratelském boxu
  • Certifikát původu zaručující pravost a originalitu mince

Detailní popis

Denár císaře Rudolfa II. je originální stříbrná historická mince zobrazující korunovanou Madonu s dítětem, patronku Uher, z přelomu 16. a 17. století. Numismat je ražen do stříbra ryzosti 438/1000 o hmotnosti 0,58 g a je dodáván v elegantním sběratelském boxu spolu s certifikátem pravosti.  

Rudolf II. byl velkým milovníkem umění, mecenášem a podporovatelem věd. Praha se jeho zásluhou těšila velkému kulturnímu rozkvětu, umění zažívalo „zlaté období“. K císařově sídlu se sjížděli z různých koutů světa umělci, vědci, alchymisti a samozřejmě s nimi i podvodníci. Atmosféra v císařské rezidenci byla jako stvořená pro různě dohady a fámy. Z nich se zrodila například mezi Čechy nejznámější pověst o Golemovi. Tato pověst je součástí známého dvoudílného filmu o Rudolfu II. - Císařův pekař – Pekařův císař. 

Rudolf II. nechal císařský dvůr přesídlit do Prahy a Pražský hrad se tak stal podruhé v historii sídlem panovníka Svaté říše římské (poprvé to bylo za Karla IV.). Příjezd císaře Rudolfa II. do Prahy v listopadu roku 1583 byl významnou událostí a spolu s císařem v Praze našlo domov mnoho významných osobností i obyčejných lidí. Do Prahy během několika týdnů přijelo mnoho nových obyvatel a hledali ubytování. Jednalo se o úředníky, císařovu stráž a služebníky, ale i řemeslníky nejrůznějších profesí a hudebníky. Zvedl se i počet návštěvníků Prahy - každý, kdo potřeboval za císařem, musel do Prahy.

Specifikace

Země původu Maďarsko - Habsburská monarchie
Rok 1572-1608
Nominální hodnota Denarius
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 438/1000
Hmotnost 0,58 g
Průměr 14 mm
Kvalita Very fine (VF) - velmi dobrá
Certifikát pravosti Ano
  • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
  • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
  • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
  • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
  • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
  • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit